Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

09. 09. 2022 | Nebankovní půjčka

3 nejčastější důvody, proč si lidé berou nebankovní půjčku

Zpět na blog

Ve světě finančnictví se neustále rozrůstají nabídky úvěrů. Na trhu s postupem času začaly převládat nebankovní společnosti nabízející nebankovní půjčky. I přes jejich prvotní špatnou pověst se dnes člověk nemusí bát nebankovní úvěr uzavřít. Všechny instituce kontroluje Česká národní banka, a proto se v posledních letech staly důvěryhodnými a mezi klienty velmi vyhledávanými.

3 nejčastější důvody, proč si lidé berou nebankovní půjčku

Nebankovní půjčka je oblíbenou variantou pro rychlé a spolehlivé získání financí. Každý si může vybrat ze široké skály finančních produktů, které společnosti nabízejí. Proč si ale lidé půjčky u nebankovních společností tak oblíbili?

Nebankovní půjčka je snadno dostupná širšímu okruhu klientů. Často u sjednávání půjček nemusíte dokládat své pravidelné příjmy s potvrzením od zaměstnavatele. Ani nezodpovědné splácení v minulosti, které vedlo k negativnímu záznamu v registru, není velkou překážkou. Počítejte sice s vyšším úrokem, ale potřebný úvěr získáte.

 1. Banka vyhodnotila klienta jako nedostatečně bonitního

  Klasické banky mají velmi přísná kritéria pro určování bonitního klienta. Z tohoto důvodu mnoho lidí na úvěr u banky ani nedosáhne. Stačí, že máte negativní zápisy v registru, vysoký věk nebo nízké příjmy a půjčku vám nepřidělí. Zákon nestanovuje, dle jakých hledisek mají banky bonitu vyhodnocovat. A právě toho využily nebankovní společnosti ve svůj prospěch, půjčují i rizikovějším klientům.

 2. Klient potřebuje půjčku na nižší částku

  Nebankovní společnosti vám půjčí klidně jen pár tisíc. Zákazníci je často volí v případě, že potřebují finančně pokrýt zbytek měsíce před výplatou nebo je potkal nečekaný výdaj, na který nemají dostatečnou rezervu. Banky vám ve většině případů tak nízkou částku nepůjčí, tudíž není ani jiná možnost než se právě na nebankovní půjčku obrátit. Tento problém skvěle vyřeší produkty jako je rychlá půjčka nebo půjčka ihned.

 3. Rychlost celého procesu

  Každý ve finanční nouzi jistě ocení mít své peníze na účtu co nejrychleji. V tom jsou mistry právě nebankovní společnosti. Používají nejnovější technologie pro zpracovávání informací a díky možnosti provést celý proces digitálně, včetně žádosti o půjčku, můžete mít půjčenou částku do pár minut u sebe. Navíc si ušetříte několikanásobné osobní návštěvy pobočky. Peníze vám zašlou bankovním převodem, potřebujete-li je ovšem v hotovosti, dá se u některých společností zvolit možnost osobního vyzvednutí na pobočce.

Nebankovní půjčka nabízí řadu výhod, mezi které patří především rychlost, dostupnost a spolehlivost. Není divu, že se těší oblibě u řady zákazníků.

Přečtěte si něco dalšího