Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

29. 07. 2022 | Nebankovní půjčka

Znáte 3 největší přednosti nebankovní půjčky?

Zpět na blog

Pokud sháníte rychle půjčku, ale nevíte, kam se obrátit, tak můžete popřemýšlet o nebankovních institucích. Ty se v mnohém liší oproti těm bankovním. Nemusíte se ale obávat, že by vám peníze půjčovala nějaká nelegální společnost. I nebankovní poskytovatelé musí mít platnou licenci od České národní banky a jejich práci hlídají vyšší úřady.

Znáte 3 největší přednosti nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčka je dostupnější

Jednou z největších výhod nebankovních půjček je dostupnost. Znáte to, v bance se vás ptají na obrovské množství informací o vaší osobě včetně toho, jaký máte plat atd. Dokonce nahlíží do registru dlužníků a v případě, že tam máte negativní zápis, resp. pokud těch zápisů je více, tak vám půjčku nemusí poskytnout.

Nebankovní společnosti naopak do registru buď vůbec nenahlíží anebo, což je mnohem častější případ, mu nepřikládají až takovou váhu. Tím se otvírají možnosti přiznání půjčky pro mnohem více lidí, kteří by u bank neuspěli.

Když vám jde o rychlost

Další obrovskou výhodou nebankovní půjčky je rychlost vyřízení. Tento bod velmi úzce souvisí s tím předešlým. Díky menším ohledům na registr dlužníků se celý proces velmi urychlí. Nebanky sice ověřují bonitu klienta (schopnost řádně splácet půjčky), ale jsou v tomto směru mnohem benevolentnější. U některých půjček se tak dá vyřídit žádost v řádu minut a do pár hodin můžete mít peníze na účtu.

S tím také souvisí fakt, že lidé tyto typy půjček využívají především v období nenadálé situace, např. když se rozbije pračka a do výplaty je daleko. Právě v tento moment přichází na řadu rychlá nebankovní půjčka, kterou zařídíte během chvilky, a peníze získáte ještě ten den.

Důležité je říci, že právě díky rychlosti vyřízení (a tedy méně důkladnému prověřování klienta) jsou nebankovní půjčky obvykle na nižší částky než v bankách.

V jednoduchosti je síla

Říká se, že v jednoduchosti je síla, a u nebankovních půjček to doopravdy platí. Kdo se dokáže vyznat ve stovce nejrůznějších půjček, které se liší v drobnostech, ale každá je úplně jiná? Nebankovní společnosti se snaží vše co nejvíce zjednodušit a ulehčit. 
V současné době si můžete již standardně zažádat o půjčku online z pohodlí domova. Stačí vám pouze mobilní telefon s připojením na internet a číslo vašeho bankovního účtu. Nic jiného nepotřebujete a vyřízení vám zabere zhruba 15 min. 
Samotné vyplňování žádosti také není žádný oříšek a zvládne ho úplně každý. Navíc mnoho klientů vyřizování půjčky vnímá jako velmi osobní záležitost a oceňuje, že právě díky online vyřízení nedochází k žádnému osobnímu kontaktu mezi ním a zprostředkovatelem.

 

Přečtěte si něco dalšího