Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

11. 10. 2022 | Rychlá půjčka

4 signály, že byste měli zkonsolidovat své rychlé půjčky

Zpět na blog

Každý se někdy můžeme dostat do složité situace, ze které vyjdeme akorát s velkým množstvím různě výhodných či nevýhodných dluhů. Ať už se snažíme sebevíc, dluhová past číhá na každém rohu a je velmi snadné do ní spadnout. V takový okamžik se naskytuje záchranná ruka v podobě konsolidace. Co to je konsolidace a kdy je vhodné ji využít?

4 signály, že byste měli zkonsolidovat své rychlé půjčky

Co je to konsolidace?

Konsolidace půjček je proces, při kterém vezmete několik svých různých půjček a vytvoříte z nich jednu sice větší, ale obvykle s menší měsíční splátkou. Společnost, u které se pro tento krok rozhodnete, vlastně předem splatí všechny vaše závazky u jiných společností. Vy následně splácíte jednu půjčku této jedné společnosti.

Kdy této možnosti využít?

 1. Ztrácíte přehled o tom, co splácíte

  Nad financemi byste měli mít vždy přehled. Pokud ale máte různých úvěrových produktů až příliš, vše může být značně matoucí a udělat chybu v této záležitosti může být fatální. Pokud budete mít dojem, že už nevíte, kde vám hlava stojí, zkuste své půjčky smrsknout do jedné. Ušetří vám to čas i starosti.

 2. Nevýhodný úrok či vysoké splátky

  Konsolidace se může hodit i v případě, že budete mít půjčky s nevýhodným úrokem. Pokud jste si například sjednali několik krátkodobých půjček s krátkou dobou splatnosti a velkými úroky, dostat se do problému je až děsivě snadné. Využitím konsolidace tak můžete prodloužit dobu splácení vašeho dluhu, zlepšit úrok a snížit měsíční splátku. Může se tak také stát, že nakonec zaplatíte méně, než jste měli splatit původně.

 3. Poplatky

  Vedení každého účtu a každé zadlužení něco stojí a v případě využívání hned několika produktů se tyto služby mohou zbytečně prodražit. Jestliže si několik půjček svedete do jedné, zbavíte se i těchto na první pohled nepatrných, ale ve výsledku značných poplatků.

 4. Sloučíte cokoliv

  V neposlední řadě je konsolidace velice výhodná vzhledem k možnosti sloučit prakticky cokoliv. Nemusí se jednat jen o klasické půjčky, ale můžete do nich zařadit i například leasing, kontokorent či dluhy z kreditních karet. Jednotlivě tyto položky mohou představovat veliký problém, ale dohromady se již dají zvládnout.

Buďte vždy opatrní

Konsolidace závazků je skvělá věc, nicméně uchýlení se k ní může značit získávání nevýhodných nabídek a nešikovného zacházení s financemi. Pokud si chcete půjčit peníze a neriskovat vznik takovýchto problémů, může vám skvěle pomoci rychlá půjčka. Jedná se o lehce dostupnou půjčku, s jejíž pomocí se můžete mnohé naučit. Stačí se jen ujistit, že ji budete zvládat včas a řádně splácet.

Přečtěte si něco dalšího