Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

05. 08. 2022 | Nebankovní půjčka

4 situace, kdy může nebankovní půjčka výborně pomoci

Zpět na blog

Slyšeli jste už o nebankovní půjčce? Ne? Tak to je chyba, protože právě tyto typy půjček se v poslední době stávají čím dál více oblíbenými. Některé dokonce poráží i své bankovní protivníky. Ale kdy se rozhodnout pro nebankovní půjčku? Je pro každého, nebo musíte splňovat určitá kritéria? V jaké situaci je nejlepší si o tento typ půjčky zažádat? Na tyto otázky odpovíme v dnešním článku.

4 situace, kdy může nebankovní půjčka výborně pomoci

Co je pro nebankovní půjčku typické

Jak již název napovídá, nebankovní půjčku poskytují nebankovní společnosti, které jsou, dá se říci, opakem bank. I když se v mnohém liší, tak oba dva poskytovatelé musí mít platnou licenci od ČNB a na oba dohlíží dozorčí orgány. 

V čem se ale liší, to je především rychlost vyřízení půjčky. U nebankovních poskytovatelů je to otázka několika málo minut, ale u bank může vyřízení trvat i několik týdnů. Samozřejmě to závisí na tom, jak moc si společnosti kontrolují důvěryhodnost svých klientů. To ale neznamená, že nebankovní společnosti ji nekontrolují vůbec. I „nebanky“ si bonitu klienta ověřují, ale na rozdíl od bank tolerují některé menší prohřešky. 

To se odráží i na množství poskytovaných peněz. U bank můžete žádat i o miliony. Nebankovní půjčku můžete získat většinou v řádu tisíců, max. desetitisíců korun. 

Kdy vám nebankovní půjčka pomůže

 • Před výplatou dojdou peníze

  Nebankovní půjčka je vhodná pro řešení krátkodobého nedostatku financí, a to i množstvím poskytovaných peněz či délkou splácení. Tyto půjčky většinou lidé využívají k zaplacení nenadálých výdajů před výplatou apod. Častým příkladem je, že člověk nevyjde s penězi na daný měsíc, ale musí uhradit elektřinu, vodu, nájem atd.

 • Nemůžete pracovat

  Dalším velmi častým příkladem je akutní zhoršení zdravotního stavu. Každému se může stát, že znenadání onemocní nebo si zlomí nohu a nebude moci dlouhodoběji vykonávat své povolání. I v tomto případě můžete zažádat o nebankovní půjčku.

 • Doma se porouchá spotřebič

  Také se může stát, že vám vypoví službu jeden z mnoha elektronických spotřebičů v domácnosti. Ve většině případů se oprava moc nevyplatí a je lepší koupit spotřebič úplně nový. Ale ne každý má na to finance. Tady může opět pomoci nebankovní půjčka.

 • Občasný rozmar

  A buďme upřímní, každý si někdy rád něco dopřeje a koupí to, co se mu líbí, i když to úplně nutně nepotřebuje. Jsme jenom lidé a je dobré si čas od času něco dopřát a udělat si hezký den.

  Nebankovní půjčka vám prostě dokáže pomoci téměř v jakékoliv situaci, kdy nutně a rychle potřebujete peníze. Ať je to na auto, na dovolenou, nebo na elektřinu.

Přečtěte si něco dalšího