Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

29. 07. 2022 | Nebankovní půjčka

Slyšeli jste o nich? 5 největších mýtů o nebankovní půjčce

Zpět na blog

O půjčce od nebankovních subjektů ve světě koluje spousta nepravdivých mýtů, které tento produkt zbytečně očerňují a v lidech vyvolávají paniku. Pojďme si ty největší vyvrátit.

Slyšeli jste o nich? 5 největších mýtů o nebankovní půjčce
 1. Nebankovní půjčka není bezpečná

  Ve společnosti stále najdeme množství lidí, kteří mají strach sjednat si půjčku u nebankovní společnosti. Za obavy mohou lichvářské společnosti, které v době, kdy finanční trh nebyl tak důkladně kontrolovaný, praktikovaly nepoctivé metody. Nepřehledné smlouvy a obchodní podmínky byly pro podvodné poskytovatele typické.

  Nicméně od roku 2016, kdy vešel v platnost zákon o spotřebitelském úvěru, který nastolil dohled centrální banky, nekalé společnosti vymizely z trhu. Ani v dnešní době se však nelze za všechny nebankovní společnosti zaručit. Proto vždy věnujte dostatečnou dobu důkladnému výběru důvěryhodné společnosti.

 2. Půjčku od „nebanky” získá každý

  Nebankovní společnosti jsou známé benevolentnějšími podmínkami při poskytování úvěru. Ano, u nebankovní instituce máte opravdu větší šanci na půjčku dosáhnout. Avšak jestliže nebudete jednat s pofiderními poskytovateli, nemáte nikdy stoprocentní jistotu, že vám finanční instituce půjčku schválí. Většina z nich bonitu žadatele důsledně prověřuje, čímž chrání nejen sami sebe, ale i klienta.

 3. Půjčení peněz od nebankovního subjektu vás dostane do dluhové pasti

  Do dluhové pasti vás může dostat jakákoliv půjčka. Z velké části záleží na vás samotných, jestli se dostanete do problémů, nebo zvládnete půjčku splatit bez potíží. Pokud závazek nebudete spolehlivě splácet, velmi rychle se zadlužíte. Proto je velmi důležité si rozmyslet, jestli o půjčku zažádat, či nikoli. Pokud už se do dluhové spirály dostanete, neignorujte dopisy od věřitelů, naopak s nimi komunikujte.

 4. Úvěr u banky vždy sjednáte výhodněji

  Můžeme se setkat jak s nevýhodnými nebankovními úvěry, které mají vysoké úroky a RPSN oproti bankám, tak i s nabídkami, které poskytují srovnatelné podmínky. V porovnání s bankami také vynikají v komfortu vyřizování. Lze je totiž sjednat online z pohodlí domova, zatímco při sjednání bankovního úvěru se většinou neobejdete bez nutnosti navštívit pobočku.

 5. Sjednání půjčky u nebankovního poskytovatele je zdlouhavé

  Lidé se často obávají, že pokud zažádají o půjčku u nebankovního subjektu, budou muset vyčkat dlouhou dobu, než se k nim peníze dostanou. Pravdou je ale úplný opak. Právě nebankovní půjčka se obvykle pyšní krátkou dobou celého procesu sjednávání. Můžeme se setkat s nabídkami pod názvem půjčka ihned nebo půjčka online. U takových produktů vám poskytovatel peníze vyplatí i do 24 hodin.

 

 

Přečtěte si něco dalšího