Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

03. 02. 2023 | Půjčka online

Co je konsolidace a kdy ji využít?

Zpět na blog

České domácnosti si nejvíce půjčují na vlastní bydlení, automobily, vybavení domácnosti a elektroniku. A protože je tyto položky často potřeba pořídit souběžně, splácí mnoho rodin i několik úvěrů naráz. Pokud patříte mezi ně, pojďte si s námi blíže představit konsolidaci úvěrů, která pro vás může být velkým pomocníkem.

Co je konsolidace a kdy ji využít?

Konsolidace půjček vytrhne každoročně trn z paty mnoha domácnostem

Mít takzvaně na triku hned několik půjček jistě není nic, po čem by kdokoliv toužil. Je ale jasné, že v životě mohou nastat situace, které nelze řešit jinak než půjčkou. A to i v případě, že už jich pár máte. 

Problém je ale v tom, že u každé půjčky se platí úroky a různé poplatky zvlášť. A proto je konsolidace neboli sloučení půjček od několika věřitelů do jedné půjčky u jediné bankovní či nebankovní společnosti vždy výhodnější než splácení vícero úvěrů. Úroky a poplatky pak totiž platíte jen jednou. 

Při splácení dluhu se hodí každá koruna, a díky konsolidaci jich můžete ušetřit spoustu.

Jak je to u konsolidace s dobou splatnosti, RPSN a výší splátek?

Jako u každého úvěru, také v případě konsolidace je potřeba prověřit bonitu žadatele. Věřiteli proto v rámci žádosti budete muset doložit požadované dokumenty a informace o vaší finanční a majetkové situaci. 

Po prozkoumání a posouzení všech informací si společnost poskytující půjčku zkontroluje také vaše údaje v registru dlužníků. Na základě výsledků tohoto procesu se pak rozhoduje o výši roční úrokové sazby, o RPSN i o tom, jaká výše splátek a délka splácení je právě pro vás tou nejlepší. 

Přirozeně dochází k tomu, že díky konsolidaci bude měsíční splátka vašich sloučených pohledávek nižší než doposud, což vás jistě potěší. Zkontrolujte si ale, zda se doba splácení výrazně neprodloužila.

Další výhody konsolidace úvěrů

Kromě toho, že měsíčně ušetříte nemalou částku na úrocích, přináší konsolidace i další výhody. Například to, že budete mít ve svých financích mnohem větší pořádek, protože budete splácet pouze jednu splátku jednomu věřiteli. S tím se pojí i méně papírování a stresu s hlídáním splácení jednotlivě. 

Do konsolidace můžete navíc zahrnout i finanční produkty jako je půjčka online nebo pohledávky vycházející z používání kreditních karet. Sloučením úvěrů se taktéž můžete zcela zbavit i různých poplatků, které se s půjčkou původně pojily.

 

Přečtěte si něco dalšího