Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

07. 10. 2022 | Rychlá půjčka

Jak může rychlá půjčka pomoci při získání hypotéky?

Zpět na blog

Většina lidí touží po vlastním bydlení. Tento sen je ale čím dál tím méně dosažitelný, především kvůli stále horší dostupnosti hypoték. Nicméně existují možnosti, jak šanci na dosažení hypotečního úvěru zvýšit. A my si o nich teď něco povíme.

Jak může rychlá půjčka pomoci při získání hypotéky?

Bydlení je čím dál tím méně dostupné

Nikomu z nás jistě neušlo, že se nacházíme v ekonomické krizi. Ze všech stran se na nás valí informace o zdražování jídla, energií a pozadu nezůstávají ani nemovitosti. Za nový byt, dům či pozemek si oproti minulým rokům opravdu hodně připlatíme.

Do karet nám nehrají ani hypotéky, které jsou pro mnoho domácností obtížně dostupné. Úroková sazba totiž sahá i k 6 %. Jejich dostupnost snížily také přísné podmínky, které Česká národní banka oznámila letos v dubnu. Kritéria se změnila tak, že na hypoteční úvěr dosáhne mnohem méně lidí. Zpřísnění podmínek se sice týká především žadatelů ve věku nad 36 let, ale i tak změna znemožní získání hypotéky až desetině žadatelů, kteří by na ni do té doby bez problému dosáhli.

Jak zvýšit šanci na získání hypotéky?

Nejspíš se tedy ptáte, jak na hypoteční úvěr nyní dosáhnout. Jsou dvě oblasti, které jsou v tomto ohledu klíčové.

 1. Vlastní prostředky

  Na 100 % ceny nemovitosti už dnes získat hypotéku téměř nelze. A čím více peněz z vlastní kapsy na nemovitost dáte, tím větší šanci na získání hypotéky budete mít.

 2. Bonita

  Poskytovatel hypotéky ověřuje vaši schopnost splácet neboli bonitu. Na tu má vliv zejména věk žadatele, jeho zaměstnání, výše příjmů a výdajů a také splátková historie. Větší šanci na schválenou žádost tedy bude mít mladý člověk se stálým zaměstnáním na dobu neurčitou. Žádost o hypoteční úvěr tedy neoddalujte. Svoje příjmy se snažte zvýšit na maximum, naopak výdaje eliminujte.

  Bonitu snižují také děti. Čím více osob živíte, tím nižší pravděpodobnost úspěchu máte. Počítá se také s tím, že jeden z rodičů je v raném věku dětí na rodičovské dovolené a do domácnosti tak putuje pouze jeden plnohodnotný příjem. Nejvhodnější by tedy bylo žádat o hypotéku předtím, než založíte rodinu. Pokud už rodinu máte, snažte se co nejvíc zvýšit příjem domácnosti.

Zachránit vás může rychlá půjčka

Další z variant je navýšit si bonitu pomocí rychlého úvěru. Ptáte se jak? Pokud si vezmete půjčku ihned menší výše a spolehlivě ji splatíte, poskytovatel o vás vytvoří kladný zápis v registru. Ten pak zaznamená banka, u které budete žádat o hypotéku. Uvidí, že jste v minulosti spolehlivě uhradili své závazky, což vezme v potaz. 

Rychlá půjčka je snadno dostupná a získáte ji během okamžiku. Lze ji také v krátké době splatit. Navýšení bonity tímto způsobem je tedy velmi rychlé a účinné.

Přečtěte si něco dalšího