Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

19. 12. 2022 | Nebankovní půjčka

Jak šetřit před Vánoci

Zpět na blog

Vánoce mohou být pro někoho finančně náročné. Taky si říkáte, kde na všechny dárečky, dekorace, cukroví a slavnostní jídla vezmete peníze? Máme pro vás několik tipů, jak před Vánoci ušetřit nemalé částky.

Jak šetřit před Vánoci

Nakupujte ve slevách

Obchodní centra, supermarkety a taky spousta e-shopů před Vánoci vyhlašují slevy. Někdy můžete ušetřit dokonce 30 % z normální prodejní ceny. A to už se vyplatí. Internetové obchody mají akce na dopravu zdarma nebo taky dárek k nákupu, tak proč toho nevyužít? 

Udělejte si nákupní seznam

Bez dobře vymyšleného nákupního seznamu budete v obchodě tápat, co koupit, a procházet každý regál. Tím jen nakoupíte spoustu věcí, které ani nevyužijete, možná dokonce vyhodíte. Jaké letos budete péct cukroví, jaké suroviny potřebujete, v jakém množství?
Vypište si, pro koho chcete tento rok koupit dárky a dejte si finanční limit. 

Základem finančního zdraví je umění plánovat. Vypište si, kolik můžete za celé vánoční období utratit. Kolik z celé částky padne na dary, jak velkou část si vymezíte na ostatní náklady spojené s tímto kouzelným časem (dekorace, jídlo, přípitek apod.)? Počítejte i se Silvestrem a Novým rokem. Udělejte si na ně zvlášť kolonku, ať máte soupis přehledný.

Vyrobte vánoční dárečky i dekorace

Nejhezčí dárek je ten ze srdce darovaný. Není nutné za dárky utratit majlant. Na svátky je důležité druhému člověku jakýmkoliv způsobem ukázat, že vám na něm záleží. Vyrobené dárky jsou krásné a obdarovaného určitě potěší. A navíc tím ušetříte nemalé peníze. Vyrobte třeba mýdlo, bylinkovou sůl, aromatickou sůl do koupele apod.

Místo kupování dekorací si zajděte ven, nasbírejte poklady přírody, které máte zadarmo a doma si je naaranžujte. Smrkové a borové větvičky svou vůní navodí tu správnou vánoční atmosféru.

Co když ani tak s penězi nevycházím?

A jestli šetříte, jak můžete, a ani tak s penězi nevycházíte, může pomoci nebankovní půjčka. Peníze budete mít na účtu rychle a můžete si tak užít klidné Vánoce bez stresu.

Půjčku si však berte pouze v případě, kdy víte, že ji budete moci bez problémů splácet. Nikdo nestojí o to, aby se období klidu a pohody změnilo v období stresu a strachu

 

Přečtěte si něco dalšího