Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

01. 07. 2022 | Půjčka online

Jak si nejlépe vybrat půjčku online?

Zpět na blog

V dnešní době se téměř vše přesunuje do internetového světa. Ani finanční instituce nezůstávají pozadu. Čím dál tím více společností nabízí půjčku, kterou lze sjednat přes internet. Množství nabídek těžko spočítáme a jednotlivé společnosti se předhánějí v nabídce co nejlepších podmínek. Není tak divu, že zájemci často tápou, u jakého poskytovatele bude nejlepší o úvěr online zažádat. Jak si nejlépe zvolit půjčku přes internet?

Jak si nejlépe vybrat půjčku online?

Solidní poskytovatel je základ

Svou pozornost byste vždy měli zaměřit na řádné a prověřené subjekty. Takový poskytovatel by měl především disponovat licencí od ČNB. Ta zaručuje, že na finanční instituci dohlíží centrální banka, a nemůže si tak dovolit žádné nekalé postupy. 

Dalšími faktory, které ukazují na spolehlivost, jsou délka fungování na trhu a velikost firmy. Velká instituce s mnohaletými zkušenostmi se pyšní mnoha spokojenými klienty. Pokud by používala nějaké nekalé praktiky, už by se v průběhu let provalily a zájemců by nepřibývalo, ale ubývalo.

Nesmíme zapomenout, že správný poskytovatel má přehledný web, kde najdeme dostatek informací jak o hledaném produktu, tak o samotném poskytovateli a jeho fungování ve finančním sektoru. Samozřejmostí by měl být telefonní kontakt.

Soustřeďte se zejména na RPSN

Při výběru úvěru se většina z nás zaměřuje na to, jaké procentuální výše dosahují úroky. Nicméně zásadnějším ukazatelem je tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů), která zahrnuje jak úroky, tak i další poplatky, například za vedení účtu či za uzavření smlouvy. Ukazuje tedy, jakou částku z celkové ceny ve výsledku zaplatíte navíc.

Kolik přeplatíte, není jediný ukazatel výhodnosti

Znát výši přeplacené částky je důležité, nicméně pozornost byste měli věnovat i k dalším vlastnostem půjčky. Rozhodující informací například je, zda vám poskytovatel umožní předčasné splacení celé částky, nebo naopak nebude mít problém s odložením splátek, pokud se ocitnete v náročnější finanční situaci. 

Myslete na vzdálenost pobočky od vašeho bydliště

I přesto, že půjčka online se dá uzavřít přes internet, může dojít k situaci, kdy osobní schůzka s poskytovatelem bude nezbytná. Nikomu z nás se nechce vážit cestu přes půl republiky. Proto se ujistěte, že k pobočce daného subjektu, u kterého zvažujete o úvěr zažádat, máte snadnou dostupnost. A nebudete tak mít problém se kvapem dostavit

Přečtěte si něco dalšího