Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

25. 11. 2022 | Nebankovní půjčka

Je nebankovní půjčka stejně dobrá, jako ta bankovní?

Zpět na blog

Ve světě financí, a úvěrů obzvlášť, existuje velké množství produktů a nabídek. A to, ať už mluvíme o tom bankovním odvětví, či nebankovním. V čem se tyto dva světy nabídek liší? A je lepší mít úvěr bankovní, nebo nebankovní? 

Je nebankovní půjčka stejně dobrá, jako ta bankovní?

V čem je bankovní a nebankovní oblast stejná?

Bankovní a nebankovní úvěry jsou v mnohém rozdílné, ale pár stejných vlastností bychom zde našli. 

Asi nikoho nepřekvapí, že fungují na stejném principu, tedy že věřitel poskytuje klientům peníze, které tito klienti musí následně v pravidelných intervalech splácet. Kromě toho musejí klienti také platit úroky, tedy jakousi odměnu za půjčení peněz. 

Stejné jsou i v tom smyslu, že poskytovatelé musí mít platnou licenci od ČNB, která je opravňuje k poskytování úvěrových produktů a klientovi poskytuje jakousi záruku. Pokud tedy budete hledat vhodného poskytovatele, toto je první věc, o kterou byste se měli zajímat.

V čem se bankovní a nebankovní svět liší?

Hlavní rozdíl najdeme u poskytovatelů, které, jak asi tušíte, dělíme na bankovní a nebankovní společnosti. 

Banky obvykle poskytují klasické úvěry typu hypotéka, spotřebitelský úvěr a další, ale i menší půjčky a jiné úvěrové produkty, jako kreditní karty či kontokorenty. 

U nebankovních společností najdeme půjčky spíše krátkodobější a na menší částky. Obvykle také jejich vyřízení probíhá rychle a jednoduše, často prostřednictvím online formuláře. Nebankovní půjčka tak může být třeba i jen na pár tisíc, tedy na překlenutí aktuální finanční krize.

Rychlost schválení půjčky záleží jak na požadované částce, tak na procesu kontroly vaší bonity. Poskytovatel vždy potřebuje mít jistotu, že budete schopni půjčku řádně splácet. Banky jsou obvykle mnohem obezřetnější, což ale neznamená, že nebankovní společnosti klienty vůbec nekontrolují.

Vybírejte dle své situace

Na finančním trhu existuje veliké množství druhů úvěrů a je důležité, abyste si vybrali ten správný, který odpovídá vašim požadavkům i vaší situaci. Pokud nevíte, jak na to, položte si pár základních otázek.

Kolik peněz potřebujete? Na co je použijete? Jakou měsíční splátku můžete platit? Zbyde vám po zaplacení splátky dostatek peněz na běžné fungování domácnosti? Máte nějaké další půjčky, které splácíte? Splácíte poctivě? 

Pokud vám v bance úvěr neschválí, můžete zkusit požádat u nebankovního poskytovatele. Jeho výběru ale věnujte dostatek času.

 

Přečtěte si něco dalšího

{}
Chat - Jsme online
Chatujte s námi Zavolejte mi
Pro spuštění chatu zadejte své kontaktní údaje.