Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

08. 12. 2022 | Půjčka online

Kdy a proč musím při žádosti o půjčku dokládat výpis z účtu?

Zpět na blog

V případě, že žádáte o půjčku, se často setkáte s nutností doložení příjmu. Dalším požadavkem pro udělení půjčky bývá často i výpis z běžného účtu. Proč a za jakým účelem požadují společnosti doložení takto osobních informací, si povíme v tomto článku. 

Kdy a proč musím při žádosti o půjčku dokládat výpis z účtu?

Kdy se setkáte s požadavkem na doložení výpisu z účtu?

Výpis z účtu musíte doložit většinou tehdy, kdy po vás poskytovatel požaduje ověření příjmů. Toto kritérium pro udělení půjčky může mít jak tradiční banka, tak nebankovní společnost. Ve většině případů se s tímto požadavkem setkáte u velkých půjček. U dlouhodobých úvěrů potřebuje mít poskytovatel jistotu, že umíte dobře hospodařit s penězi a zvládnete půjčku řádně splácet.

Naopak u krátkodobých půjček se vyskytuje toto kritérium ojediněle. Proto tedy úvěry typu půjčka online obvykle získáte pouze na základě doložení osobních údajů, jako je jméno, bydliště, datum narození, rodné číslo a číslo občanského průkazu. 

Proč společnosti požadují výpis z účtu? 

Na tuto problematiku jsme již okrajově narazili v předchozím odstavci. Pokud žádáte o dlouhodobý úvěr, jako je například hypotéka, musí mít poskytovatel jistotu, že jste schopni půjčku bezproblémově splácet. K predikci toho, zda budete důvěryhodným klientem, slouží dva hlavní dokumenty. Těmi je ověřené doložení příjmů a výpis z běžného účtu za posledních pár měsíců. 

Banky i nebankovní společnosti mají dle zákona povinnost si žadatele důkladně prověřit. Doložením příjmů si poskytovatel udělá prvotní obrázek o tom, jak vysoké měsíční splátky pro vás budou vhodné. 

Výpis z účtu ale neslouží jen jako předmět zkoumání, zda jste schopni měsíčně odvádět splátky. Dá se v něm odhalit i spousta zamlčených informací, jako je gamblerství nebo děti. 

Poskytovatel nebude studovat váš výpis dopodrobna a soudit vás za vysokou útratu za oblečení nebo časté chození do restaurací. Jedná se pouze o druh bezpečnostního zajištění.

 

Přečtěte si něco dalšího