Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

09. 11. 2022 | Půjčka ihned

Máte půjčku ihned? Podívejte se na 5 tipů, jak včas splácet

Zpět na blog

Rychle vyřízené půjčky se v posledních letech stávají velmi oblíbenými. A to především proto, že je většinou vyřídíte online a vyhnete se zbytečnému papírování. Nicméně stejně jako ostatní úvěrové produkty i tento je třeba řádně splácet. Podíváme se na 4 tipy, jak půjčku splácet včas.

Máte půjčku ihned? Podívejte se na 5 tipů, jak včas splácet
 1. Nenechávejte splátky na poslední chvíli

  Každý z nás může mít občas problém s odkládáním věcí. Potíže nastávají zejména, když se k prokrastinaci připojí ještě zapomnětlivost. Ačkoli je tento neduh lidský, v případě splácení závazku značně rizikový. Proto bychom se ho měli vyvarovat. Ale jak? 
  Zkuste si do svého mobilního telefonu nebo počítače nastavit připomínku, která vás každý měsíc pobídne k odeslání měsíční splátky. Vždy, když upozornění uvidíte, snažte se překonat své pohodlí, otevřít své internetové bankovnictví a peníze opravdu odeslat. Jen tak minimalizujete pravděpodobnost pozdního odeslání splátky.

 2. Splácení by pro vás mělo být prioritou

  Abyste se vyhnuli problémům se splácením, už při žádosti o půjčku byste si měli rozmyslet, jestli budete mít každý měsíc dostatek financí na odvod částky úvěrové společnosti. 

  Půjčka ihned je stejně jako jakýkoliv jiný úvěr velký závazek a naší povinností je ho řádně platit. Nesmí se stát, že by pro nás v placení měsíčních úhrad byl na posledním místě. Naopak by pro nás měl být prioritou, jestliže se nechceme ocitnout v dluhové pasti.

 3. Mějte rezervu

  Abyste vždy mohli splátku odeslat včas, snažte se mít na účtě nějakou peněžní rezervu. Nikdy totiž nevíte, co se přihodí. Může se například stát, že se vám rozbije důležitý spotřebič v domácnosti a koupě nového pro vás bude nutností. Ale co když poté již nezbyde na splátku? Proto se pokuste mít v každém případě nějaké peníze v záloze.

 4. Myslete na víkendy i svátky

  Rezervu si nechávejte i co se počtu dnů týče. Převod financí mezi účty občas trvá i více jak 24 hodin. Myslete vždy na to, aby finanční instituce měla peníze u sebe v požadovaný den, a splátku tedy raději pošlete s předstihem. Nezapomínejte také, že rychlost přesunu peněz mezi účty může prodloužit státní svátek nebo víkend.

 5. Nastavte si trvalý příkaz

  Vyhnout se nepříjemným sankcím, které vám společnost účtuje za pozdní odeslání splátky, můžete díky trvalému příkazu. Ten slouží k odesílání plateb, které hradíte vždy na stejný účet, ve stejné výši a době. 

  Nastavením dáte své bance příkaz, aby každý měsíc odeslala zadanou částku na účet poskytovatele vaší půjčky. Díky tomu nemusíte na platbu každý měsíc myslet. Většinou trvalý příkaz sjednáte přímo ve svém internetovém bankovnictví.

Přečtěte si něco dalšího