Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

05. 12. 2022 | Nebankovní půjčka

Můžu získat nebankovní půjčku na míru?

Zpět na blog

Úvěrů je v dnešní době celá řada. Každý z nich se však hodí na jiné situace a pro někoho jiného. Je ale možné si půjčku nastavit podle svých představ?

Můžu získat nebankovní půjčku na míru?

Bankovní nebo nebankovní?

Pokud budete uvažovat o pořízení úvěru, jako první musíte vyřešit, u jaké společnosti o něj zažádáte. Základní dělení poskytovatelů úvěrů je na bankovní a nebankovní instituce. Každá skupina má své výhody i nevýhody a hodí se do jiných situací. 
Bankovní půjčky jsou především dlouhodobější. Patří sem třeba hypotéky.

Nebankovní společnosti mají nabídku zcela odlišnou a zaměřují se především na krátkodobou pomoc ve finanční tísni. Zpravidla na tyto půjčky dosáhne více lidí. 

Jak fungují nebankovní půjčky

Všechny v podstatě fungují na stejném principu, a to poskytnout klientovi peníze ve velmi krátkém časovém úseku, mnohdy v řádu hodin. Celý proces vyřízení je jednodušší a tím i rychlejší, než tomu bývá v bankách.

Každý poskytovatel musí provádět kontrolu bonity žadatele před tím, než mu půjčku schválí. Je jedno, zda se jedná o banku nebo jinou instituci. Jde o kontrolu, zda bude dlužník schopný úvěr řádně splácet a nebude to pro něj zbytečně veliký zásah do rozpočtu. 

Bonitu vyhodnocuje na základě hned několika faktorů. K těm nejdůležitějším patří záznamy v registrech dlužníků, pravidelný příjem, výdaje a závazky. Dále je pro poskytovatele důležité znát věk žadatele, rodinný stav a typ pracovní smlouvy. 

Nebankovní poskytovatelé jsou ve vyhodnocování bonity mnohem benevolentnější, a tak je právě nebankovní půjčka dostupnější pro mnohem více lidí.

Jak si vybrat tu nejlepší variantu?

U nebankovních úvěrů, stejně jako u bank, si můžete vybrat z mnoha různých typů. Všechny jsou si dost podobné, ale zároveň se liší v malých detailech. A tyto detaily právě mohou hrát zásadní roli při výběru. 

Pokud vás zajímá konkrétní nastavení, většinou si můžete vybrat alespoň základní kritéria. Především se jedná o délku splácení, výši a datum splátky a samozřejmě i výši půjčených peněz.

Pokud si nebudete jisti, která varianta je pro vás nejvhodnější, neváhejte kontaktovat odborníka.

 

Přečtěte si něco dalšího