Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

24. 08. 2022 | Půjčka ihned

Půjčka ihned - jak se liší od bankovní půjčky?

Zpět na blog

Mohlo by se zdát, že výběr půjčky je snadný, ale opak je pravdou: není půjčka jako půjčka. Existují různé druhy úvěrů, ale především existují různí poskytovatelé. V dnešním článku se podíváme na rozdíl mezi nebankovní půjčkou ihned a klasickými bankovními úvěry.

Půjčka ihned - jak se liší od bankovní půjčky?

Existují různí poskytovatelé

Existují dva základní poskytovatelé, a to bankovní a nebankovní instituce. Mezi ty bankovní patří všechny banky, které si dokážete vybavit. Do nebankovních institucí spadají všichni ostatní poskytovatelé, kteří poskytují úvěry, ale nemají bankovní licenci. Tedy, licenci musí mít – musí jít o speciální licenci k poskytování spotřebitelských úvěrů od ČNB. Zároveň ČNB představuje dozorčí orgán pro nebankovní poskytovatele.

Nabízejí jiné půjčky i podmínky

Bankovní a nebankovní poskytovatelé se liší i v nabídce úvěrů. Banky poskytují klasické půjčky, které si každý ihned vybaví. Pokud budete žádat o bankovní půjčku, tak se připravte na sáhodlouhé papírování, které zabere spoustu času. Navíc si vás banka důkladně proklepne. 

V případě, že máte negativní zápis v rejstříku nebo jiný vroubek z minulosti, tak se může banka rozhodnout, že vám úvěr jednoduše neposkytne. A celé by to byla jenom ztráta času. Navíc všechny neúspěšné žádosti o úvěry zaznamenávají registry a v budoucnu byste mohli mít problém najít někoho, kdo by vám byl ochotný úvěr poskytnout.

Naopak u nebankovních poskytovatelů máte skoro stoprocentní jistotu, že na úvěr dosáhnete. Tyto společnosti totiž tak přísně nekontrolují všechny prohřešky. Je to i z důvodu, že nebankovní půjčky nepokrývají tak veliké částky jako ty bankovní. Dává tedy smysl, že banky si musí klienty více hlídat a musí mít u nich jistotu, že dokáží vše řádně splatit. 

Půjčka ihned vs. ostatní půjčky

Půjčka ihned patří mezi nebankovní půjčky a v současné době se jedná o jednu z nejvíce využívaných možností, co se úvěrů týče. Úplně největším lákadlem je velmi rychlé vyřízení, na kterém jsou nebankovní půjčky postavené. V tom mají obrovskou výhodu oproti tradičním půjčkám, protože díky menším poskytovaným částkám se celý proces vyřízení dá velmi zjednodušit a urychlit. 

U klasických půjček musíte dojít na pobočku, zdlouhavě se domlouvat s odborníky, podepisovat tunu papírů a nakonec ještě musíte čekat několik dnů, než vám půjčku schválí. 

U půjčky ihned nic takového neplatí. Tam si stačí pouze najít vhodného poskytovatele, na jehož stránkách najdete jednoduchý formulář. Tam pouze vyplníte, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho, jméno, příjmení a telefonní číslo a to je vše. Doopravdy je to velmi jednoduché, ušetříte mnoho času a požadované peníze můžete mít na účtu ještě v ten samý den.

 

Přečtěte si něco dalšího