Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

28. 12. 2022 | Nebankovní půjčka

Vyplatí se brát si půjčku na rekonstrukci?

Zpět na blog

Půjčky na bydlení jsou mezi lidmi stále nejoblíbenějším úvěrem. Není divu, patří mezi ty s nejnižším úrokem. Navíc s narůstající inflací běžný občan nenaspoří dostatek financí na to, aby koupi nebo rekonstrukci nemovitosti zafinancoval bez malé či větší pomoci. Vyplatí se stále jít cestou půjčky?

Vyplatí se brát si půjčku na rekonstrukci?

Kde vzít finance na rekonstrukci?

Vždy platí, že nejlepší cestou je financování z vlastních úspor. Neplatíte žádné poplatky a úroky, nečekáte na schválení žádosti o půjčku a své peníze můžete použít kdykoliv a jakkoliv.

Ovšem cena materiálu na rekonstrukci velmi vzrostla a započítáme-li i práci manuálního pracovníka, dostaneme se opravdu na dost vysokou částku. Ne každý má na účtu takovou sumu, a proto mnozí volí cestu půjčky. Na výběr máte z tisíců nabídek od nebankovních společností i bank.

Vyplatí se brát si půjčku na rekonstrukci?

Investice do bydlení patří mezi nejlepší druhy investic vůbec.

V případě, že se rozhodnete své staré bydlení prodat, díky zrekonstruované kuchyni, koupelně či střeše nabude na hodnotě a půjde rychleji na odbyt. Všechny výdaje spojené s rekonstrukcí se vám tedy následně vrátí.

A v případě, že byt či dům prodávat nebudete, máte alespoň komfortnější zážitek ze svého bydlení. Díky novým oknům vám domů nepotáhne a s novými spotřebiči se vám bude lépe pracovat. A pokud je dokonce vyměníte za úspornější a ekologičtější, ušetříte každý měsíc za energie.

Jaký typ úvěru je na rekonstrukci nejvhodnější?

  1. Hypotéka

    Nejčastějším způsobem, jak lidé financují rekonstrukci, je hypotéka. Mnozí ji mají spojenou pouze s koupí nové nemovitosti, ovšem lze ji uplatnit i na rekonstrukci vlastního bydlení. Výše hypotéky je vždy dostatečná, aby pokryla všechny náklady spojené s rozsáhlou rekonstrukcí. Navíc se jedná o jeden z nejvýhodnějších úvěrů na trhu, jelikož cena úroků je u hypoték stále velmi nízká.

  2. Nebankovní půjčka

    Pokud plánujete pouze úpravy menšího rozsahu, sáhnout můžete i po nebankovní půjčce. Půjčit si můžete od tisíců až po statisíce korun, což je ideální pro malou rekonstrukci jedné místnosti. Nebankovní půjčka je dostupná bez uvádění či prokazování účelu, takže ji můžete využít dle svého vlastního uvážení.

Přečtěte si něco dalšího