Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

21. 09. 2022 | Půjčka ihned

Výpůjční lhůta u půjčky ihned: Jaké dopady má její zkrácení či prodloužení?

Zpět na blog

Zřizování půjčky není jednoduchá záležitost a člověk si často může mnoho věcí poplést. Je tedy zapotřebí mít jistotu že rozumíte všem nejdůležitějším bodům a v případě nějakých nejasností si budete vědět rady. V tomto článku vám poradíme ohledně délky doby splácení.

Výpůjční lhůta u půjčky ihned: Jaké dopady má její zkrácení či prodloužení?

Co je to výpůjční lhůta?

Výpůjční lhůta je jasně stanovená doba, do které musí klient splatit své veškeré závazky stanovené dle smlouvy. Při zařizování smlouvy o úvěru či půjčce je jedním z klíčových bodů samotná doba splácení. Ta se liší vzhledem k typu produktu a jeho poskytovateli. 

U některých produktů je výpůjční lhůta dokonce ohraničená. Jedná-li se například o nějaký typ hypotéky, pak nemůže být tato lhůta kratší než 5 let, ale zároveň nemůže překročit 40 let. Také záleží i na věku samotného klienta, protože s rostoucím věkem se zvyšuje riziko ohledně schopnosti splácet. Pokud by vám tedy bylo například 40 let, pak nejdelší možná lhůta, kterou byste dostali činí 35 let.

Doba splácení ovlivňuje více věcí

Zkrácení či prodloužení smlouvy není vždy dostupné. Půjčka ihned však tuto výhodu nabízí. Přirozeně se ale vzhledem k jiné době splatnosti změní i údaje týkající se splátek a peněz samotných.

Pokud potřebujete svou půjčku prodloužit, pak se výše vašich měsíčních splátek zmenší, avšak vzhledem k delší době splácení v kombinaci s úroky se pro změnu zvýší finální částka, kterou nakonec poskytovateli zaplatíte.

Pokud naopak získáte možnost se své půjčky dříve zbavit, pak musíte počítat s navýšením vašich splátek, ale poskytovateli vrátíte o něco méně než při delší době splatnosti. Právě z tohoto důvodu si dejte pozor, abyste dokázali vše splatit. Navýšení měsíčních splátek může být radikální. Poskytovatelské společnosti totiž v tomto případě obdrží menší odměnu za své služby, a tak se této situaci snaží vyhnout.

Existuje univerzální výpůjční lhůta?

Bohužel se nedá striktně říci, že by se nějaký typ úvěru či půjčky měl splácet určitou dobu. Splácení totiž ovlivňuje mnoho faktorů, mezi které můžou patřit například pravidelné příjmy a výdaje žadatele. 

Pokud byste ale přemýšleli, zda zvolit menší půjčku na kratší dobu, či velkou s delší dobou splácení, pak čím kratší, tím lepší. Mnohdy se stává, že pokud již máte nějaký závazek, tak další půjčku se vám nepodaří jen tak získat. Pokud vám hrozí ztížení vaší finanční situace, tak s dlouhotrvající půjčkou byste se mohli dostat do velmi závažných problémů. Krátkodobá půjčka vám v tomto ohledu poskytuje více bezpečí a jistoty.

 

Přečtěte si něco dalšího