Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

29. 07. 2022 | Půjčka ihned

Ovlivňuje výpůjční lhůta celkovou výši půjčky ihned?

Zpět na blog

Chcete si udělat radost zážitkem nebo novým autem, ale nemáte na jeho koupi finance? Nabízí se vám velmi oblíbená možnost půjčky. Co dělat, když máte strach, že vám splátky přitíží ve vašem měsíčním rozpočtu? Máte tři jednoduchá řešení.

Ovlivňuje výpůjční lhůta celkovou výši půjčky ihned?
 1. Věc si nekupujte

  Ano, možná vás toto první řešení poněkud zarazilo. Buďme k sobě ale upřímní, jedná se o plnohodnotný způsob, jak peníze ušetřit. Půjčku si nevezmete, díky neexistující splátce vám nepřibude žádný výdaj, ale vaše vysněná dovolená se také konat nebude. Chcete přijít o dny relaxu a spokojenosti? Nebo dále nadávat nad nefungující pračkou? Konečné rozhodnutí je vždy jen na vás.

 2. Naspořte si nějaké peníze

  Druhá varianta bude pro mnohé přijatelnější. Naspoříte si předem část obnosu, který budete muset pro uskutečnění svého přání zaplatit, a zbytek si půjčíte. Možná si říkáte, co tím vyřeším, stejně budu splácet. Ano, ale celková půjčka bude nižší, a tím i vaše splátky, tudíž vás měsíčně příliš nezatíží. Navíc v celkovém součtu přeplatíte méně na úrocích.

 3. Nastavte si co nejnižší splátky

  V dnešní době vám bankovní i nebankovní společnosti rádi vyjdou vstříc s výší splátek. Sami si můžete určit, kolik bude měsíční splátka činit. Berte ovšem na vědomí fakt, že čím nižší splátky, tím delší doba splácení. Ovšem tato poslední varianta vám pomůže získat peníze ihned a vy se můžete těšit z nového počítače nebo z televize, kolem kterých jste v obchodě vždy jen zasněně procházeli.

 

Jak se odvíjí celková cena půjčky ihned od doby splácení?

 
V předchozím bodě jsme zmiňovali fakt, že čím nižší splátky, tím déle budete celou půjčku splácet. Selský rozum stačí, abychom této nepřímé úměře dali za pravdu. A jak je to s celkovou cenou, kterou na půjčce zaplatíte? Přeplatíte, když budete splácet déle? Čím nižší splátky, tím více splátek a tím déle platíte úrok. Takže ano, pokud si rozložíte splácení půjčky na dlouhou dobu, v součtu přeplatíte víc, něž kdybyste spláceli jen pár měsíců či let. 
 

Podívejme se na příklad z praxe

 
Vybrali jsme si produkt typu půjčka ihned. Chceme si půjčit 50 000 korun. V prvním případě půjčku splatíme během 24 měsíců, měsíční splátka činí 2 400 korun a úrok je 13,97 %. V druhém případě je splatnost 72 měsíců, měsíční splátka pouhých 1 030 korun a úrok se na první pohled téměř neznatelně zvedl na 13,99 %.
 
Jak to vychází v celkovém součtu? U půjčky se splatností 24 měsíců zaplatíme celkem 57 600 Kč u druhé půjčky se splatností 72 měsíců 74 160 Kč. Jasně vidíme, že výrazně méně přeplatíme v případě, že půjčku splatíme rychle. Nejlepším způsobem, jak nastavit dobu splatnosti, je nalézt rovnováhu – tak, aby na vás splátky nebyly příliš vysoké a zároveň abyste svůj dluh splatili co nejdříve. 

Přečtěte si něco dalšího