Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

19. 10. 2022 | Nebankovní půjčka

Znáte faktory ovlivňující úvěrové riziko u nebankovní půjčky?

Zpět na blog

Každý poskytovatel úvěrů má povinnost si žadatele před samotným rozhodnutím o poskytnutí úvěru prověřit. Na základě tohoto šetření vyhodnotí vaši schopnost splácet. V případě, že vás vyhodnotí jako příliš rizikového klienta, vám úvěr neposkytne. Podíváme se na kritéria, která mohou výsledek ovlivnit. 

Znáte faktory ovlivňující úvěrové riziko u nebankovní půjčky?

Každá společnost má jiné požadavky 

Ještě, než se pustíme do konkrétních příkladů, je důležité zmínit, že každý poskytovatel má vlastní kritéria, která musíte splnit. Výsledky těchto individuálních kritérií dají dohromady hodnotu zvanou bonita. 

Když bude vaše bonita dostatečně vysoká, žádost o půjčku vám poskytovatel může schválit. Všeobecně známý je i fakt, že nebankovní společnosti nemají kritéria pro přijetí tak přísná jako tradiční banky. 

Hlídejte si zápisy v registrech

Téměř všichni poskytovatelé půjček kontrolují vaše zápisy v registrech. Tyto registry nesou informace o vašich předchozích i stávajících půjčkách. Zároveň jsou zde dohledatelné i záznamy, zda jste spláceli vzorně, nebo naopak se zpožděním, či vůbec. Na základě těchto registrů si o vás poskytovatel udělá velice rychlý obrázek. 

Pozitivní záznamy vám mohou výrazně pomoci k získání půjčky. V opačném případě, kdy máte problém získat peníze kvůli negativním záznamům, existují i společnosti, které vám úvěr poskytnou bez kontroly registru. 

Doložení platu

Jedním z nejčastějších způsobů, jak si ověřit rizikovost klienta, je doložení jeho platu. Na základě toho poskytovatel vyhodnocuje, zda budete schopni úvěr bez obtíží splácet. V případě, že svůj plat dokládat nechcete či nemůžete, pomůže vám nebankovní půjčka. Tam vás tento krok obvykle nečeká.

Vysoký věk je častou překážkou

Většina finančních produktů je omezena horní věkovou hranicí. Senioři starší 65 let mají často problém sehnat finance v tíživé situaci. Pokud je toto váš případ, nezoufejte, na trhu jsou i finanční produkty, které cílí přímo na vaši věkovou skupinu. 

 

Přečtěte si něco dalšího

{}
Chat - Jsme online
Chatujte s námi Zavolejte mi
Pro spuštění chatu zadejte své kontaktní údaje.