Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

Rychlá půjčka

Co vám nabízí rychlá půjčka?

Jste podnikatel nebo někdo, kdo rychle potřebuje peníze a nemá čas na vyřízení půjčky od banky? A přemýšleli jste o jiných možnostech a poskytovatelích? Jestli ne, tak se seznamte s rychlou půjčkou, která vám dokáže pomoci v jakékoliv situaci.

Rychlá půjčka – o co vlastně jde?

Jako první bychom si měli vysvětlit, co to vlastně rychlá půjčka je. Jedná se o půjčku, která, jak už to sám název naznačuje, vyřídíte velmi rychle, a to v řádu hodin. Pokud si myslíte, že to není možné, protože klasické půjčky trvají mnohem déle, tak jste na omylu. Takovouto půjčku poskytují především nebankovní instituce. Banky požadují takové množství dokumentů, že rychlé vyřízení půjčky jednoduše není možné.

Pro koho se rychlá půjčka hodí?

O úvěr, jako je rychlá půjčka, může požádat každá osoba starší 18 let se způsobilostí právně jednat. Dále se musí žadatel prokázat platným průkazem totožnosti (většinou se vyžadují dva, v některých případech stačí jeden). Překážkou ve sjednávání půjčky může ale být platební neschopnost či jiné předlužení.

Nebankovní půjčka je však v tomto ohledu stále mnohem dostupnější než bankovní úvěr. Takže pokud máte pocit, že od banky půjčku nezískáte, tak zkuste zažádat u nebankovní společnosti.

rychlá půjčka

Jaké nabízí rychlá půjčka parametry?

Rychlá půjčka, když se budeme držet striktní definice, se obvykle pohybuje v rozmezí 500 Kč – 4500 Kč a její splatnost si klienti mohou nastavit od 1 do 30 dnů. Tuto půjčku lze použít na cokoliv, a proto ji hodně žadatelů využívá v případě nečekaných výdajů, např. týden před výplatou na nutné nákupy.

V širším významu označuje pojem rychlá půjčka úvěry nebankovních společností, které jsou typické svým rychlým vyřízením ve srovnání s bankami. Mohou se pohybovat od několika tisíc až po desítky tisíc korun.

Žádost o rychlou půjčku můžete v dnešní době obvykle podat online z pohodlí domova. Vaši žádost poskytovatel zpracuje zpravidla do několika minut. To je důvodem, proč půjčka ihned stále nabývá na popularitě. Například v roce 2016 byl celkový objem poskytnutých úvěrů 221 miliard, přičemž každý pátý úvěr byla osobní rychlá půjčka.

Jak probíhá schválení rychlé půjčky

Průběh získání takovéto půjčky je velice snadný. První na řadě je vyplnění žádosti a její odeslání online. V tomto kroku je nutné prověřit společnost, od které si chcete půjčit. Dále je nutné, abyste porovnávali nabídky různých institucí (více informací, jak vybrat správnou společnost, vizte níže).

Do žádosti o půjčku ale především uvádějte pravdivé informace. Na základě toho, co vyplníte, ověří poskytovatel vaši bonitu a vytvoří nabídku s konkrétními podmínkami úvěru. Vaše výsledná rychlá půjčka musí mít takové parametry, abyste ji dokázali po celou dobu bezproblémově splácet.

Po schválení a podpisu smlouvy dorazí peníze na váš bankovní účet, případně se s poskytovatelem dohodnete na jiné formě předání, pokud nabízí takové alternativy.

Jaké možnosti výplaty nabízí rychlá půjčka

Většina půjček se dnes už vyplácí bankovním převodem. Ale o víkendu a o svátcích, kdy banky převody neuskutečňují, může být výhodnější zvolit poskytovatele, který půjčku vyplácí v hotovosti.

Nejčastějšími variantami výplaty rychlé půjčky bývají:

 • převody peněz na účet (nejčastější způsob vyplácení půjček, některé úvěrové společnosti ani jinou možnost nenabízejí)
 • v hotovosti na pobočce (půjčky v hotovosti často vyplácejí půjčky nebankovní instituce, ale i banky)
 • v hotovosti od obchodního zástupce (v tomto případě doveze obchodník peníze až domů)
 • v hotovosti v trafice či na benzince (vybrané spolupracující trafiky a benzinky)

Jak obstojí rychlá půjčka vedle jiných produktů?

 • Půjčka bez doložení příjmu

  Pro tento typ půjčky dříve platilo, že poskytovatele nezajímala výše příjmu žadatele. To se ale změnilo s novelou spotřebitelského zákona, podle kterého je pravidelný a dostatečný příjem jednou z podmínek poskytnutí úvěru. Přesto některé společnosti tento typ půjčky nabízejí. Jsou to ale půjčky bez doložení příjmu zaměstnavatelem. V tomto rychlá půjčka liší, u ní nepotřebujete žádný doklad o pravidelném ani dostatečném příjmu.

 • Půjčka bez registru

  Tuto půjčku nabízejí pouze nebankovní společnosti, pro které není negativní záznam v registrech vážnou překážkou. Je to vhodná varianta pro ty, kteří neuspěli v bance. Oproti expresní půjčce vyřízení trvá déle, ale naopak můžete dosáhnout na vyšší půjčené částky.

 • Půjčka bez dokládání účelu

  Jak už název napovídá, v tomto případě nemusíte sdělovat bance ani nebankovní společnosti, jak s vypůjčenými financemi naložíte. Bohužel za tuto dávku anonymity a svobody si budete muset připlatit. Pro někoho ale může být zachování soukromí důvod, proč do této půjčky investovat. Stejně tak i rychlá půjčka nabízí tento benefit – nikdo se neptá, do čeho budete investovat.

 • Hotovostní půjčka

  Hotovostní půjčka se hodí pro žadatele, kteří si nechtějí nebo nemohou nechat vyplatit peníze na bankovní účet. Proto existuje možnost vyzvednout si peníze např. u kurýra společnosti, případně na čerpací stanici či ve vybrané trafice. Stejné možnosti vyzvednutí nabízí často i rychlá půjčka typu pay day (půjčka do výplaty). Tu navíc vyřídíte během chvilky.

 • P2P půjčky

  S tímto názvem jste se možná ještě nesetkali, ale jistě jste už někdy slyšeli jeho anglický překlad, tedy půjčka od lidí pro lidi. Jedná se o půjčku od soukromé osoby, která peníze půjčuje žadateli, tedy jiné soukromé osobě. Tento typ půjčky se od všech ostatních liší tím, že v nich nehraje roli ani bankovní ani nebankovní instituce. Vyřízení ovšem nebude tak rychlé, jako u expresních půjček.

Rychlá půjčka – jak se nespálit

Pokud jste se rozhodli pro rychlou půjčku, tak výběr solidního poskytovatele je zcela klíčovou záležitostí. S výběrem buďte velmi opatrní. Je důležité, abyste nenaletěli podvodníkům, kteří se na úvěrovém trhu stále pohybují. Předtím, než se definitivně rozhodnete, porovnejte nabídky nejrůznějších firem a poskytovatelů.

Nikdy nereagujte na nabídky vylepené na sloupech veřejného osvětlení a nenechte se zlákat ani žádnými jinými plakáty po městě. Seriózní společnosti se takto neprezentují. Pokud narazíte na inzerci v novinách, rádiu či TV, vyhledejte si webové stránky společnosti a prostudujte si je. Mohlo by se totiž stát, že po splacení zjistíte, že jste půjčku přeplatili skoro trojnásobně.

Jak vypadá seriózní poskytovatel

Zde najdete pár podmínek, které musí seriózní poskytovatel splňovat. Jako úplně první si danou společnost vyhledejte na internetu. Funkční a důvěryhodné webové stránky jsou prvním bodem. Už to vám o daném poskytovateli něco napoví. Právě webové stránky jsou to, co vás zaujme a díky nim se budete rozhodovat, zda této firmě budete věřit. Proto by si na nich poskytovatelé měli zakládat.

Dále by na svých stránkách měl poskytovatel uveřejnit veškeré podmínky, ceníky a kontaktní údaje. Také by neměl vyžadovat žádné platby předem ani volání na zpoplatněné linky. Takové linky začínají 900, naopak ty bezplatné začínají číslicemi 800.

Dále by měla úvěrová společnost nabízet reference reálných klientů. Neměla by chybět kalkulačka, kde si spočítáte, kolik celkově zaplatíte. Poskytovatel by před vámi neměl tajit žádné poplatky a smlouva by neměla obsahovat žádné kličky ani podmínky psané mikropísmem. Předtím než cokoliv podepíšete, si to pečlivě přečtěte, a v případě, že nebudete něčemu rozumět, se zeptejte.

Vsaďte na důvěryhodnost a transparentnost

Obecně tedy platí, že je lepší spoléhat na zavedené a ověřené společnosti. Dokonce některé nebankovní společnosti dokážou svými podmínkami a nabídkou konkurovat i bankám. V každém případě se vyplatí si předem prostudovat žebříčky, jako je například Index odpovědného úvěrování.

Také zkontrolujte nabídku společnosti, její historii, nabízený úrok a hlavně RPSN, se kterým se vaše rychlá půjčka pojí. Právě RPSN (tedy roční procentuální sazba nákladů) je další z hlavních parametrů, na které je potřeba se zaměřit. V RPSN jsou započítané úroky i veškeré poplatky spojené s půjčkou. To udává, kolik ve skutečnosti budete platit.

Dejte pozor na poplatky

Různých poplatků existuje mnoho. Poskytovatelé jsou v tomto ohledu velmi vynalézaví. S některými poplatky se setkáváme běžně, to jsou např. poplatky za vyřízení žádosti, uzavření smlouvy, odeslání peněz na účet dlužníka, přijetí pravidelné platby od dlužníka, vedení, výpisy či správu úvěrového účtu. Vždy je třeba tyto poplatky započítat do celkových nákladů půjčky.

Kromě toho si poskytovatelé někdy účtují i další poplatky spojené s jednorázovými situacemi. To může být např. za odložení splátky, změnu splátkového kalendáře či za mimořádnou splátku.

Shrnutí

Při výběru té pravé rychlé půjčky je nejvíce důležité vybrat správnou firmu, které můžete se svými financemi důvěřovat. Pokud si dobře zvolíte poskytovatele, tak by vám měl poradit, jaká půjčka je pro vás nejvýhodnější a díky které nebudete muset platit veliké poplatky.

Různých druhů úvěrů je mnoho, a ne každý se v nich vyzná. Každopádně nikdo vám nebrání vzít si úvěr sám bez pomoci. Ale v tomto případě buďte mnohem opatrnější a nastudujte si důkladně veškeré možné informace. V opačném případě byste mohli podepsat velmi nevýhodnou smlouvu, která by vás v budoucnu mohla hodně mrzet.

Umělá inteligence a její vliv na finanční služby
16. 07. 2024 | Rychlá půjčka

Umělá inteligence a její vliv na finanční služby

Umělá inteligence neboli AI se v posledních letech doslova rychlostí blesku uplatňuje v mnoha oblastech lidské činnosti – ve zdravotnictví, ve škole, v marketingu… A výjimkou nejsou ani finanční služby. Nejenže zlepšuje efektivitu, ale přináší nám také nové mož-nosti. V tomto článku se zaměříme na to, jakým způsobem může AI ovlivnit náš náhled na finance.

Pokračovat ve čtení
Dluhy jako zkouška vztahu. Jak obstát a posílit partnerství?
06. 05. 2024 | Rychlá půjčka

Dluhy jako zkouška vztahu. Jak obstát a posílit partnerství?

Dluhy se mohou snadno stát zdrojem napětí a konfliktu v partnerských vztazích. Ať už se jedná o půjčky, kreditní karty nebo nezaplacené účty, finanční problémy dokážou vytvořit značnou zátěž. Pokud se však této výzvě postavíte společně a budete pracovat jako tým, můžete finanční potíže překonat.

Pokračovat ve čtení
Vyhrajte 3x dvě vstupenky na čtvrtfinále MS v hokeji
09. 04. 2024 | Rychlá půjčka | Nebankovní půjčka | Půjčka online | Půjčka ihned

Vyhrajte 3x dvě vstupenky na čtvrtfinále MS v hokeji

Tři z našich klientů budou moci nasát atmosféru světového šampionátu a zafandit nejlepším hokejovým týmům na mistrovství světa v hokeji.

Od 2. do 30. dubna může každý, kdo si vezme Razdva půjčku nebo Pojištěnou půjčku alespoň ve výši 70 tisíc korun, vyhrát 3x dva lístky na hokejové čtvrtfinále. To se uskuteční 23. května 2024 v 16:20 v Ostravě.

Pokračovat ve čtení
Jak by se freelanceři a podnikatelé měli připravovat na důchod?
28. 02. 2024 | Rychlá půjčka

Jak by se freelanceři a podnikatelé měli připravovat na důchod?

Na období starobního důchodu bychom se z pochopitelných důvodů měli finančně připravovat všichni bez ohledu na to, zda jsme zaměstnanci nebo pracujeme takzvaně na volné noze. V případě freelancerů a klasických podnikatelů je však potřeba jít finančním jistotám ve stáří naproti ještě proaktivněji. Pojďme se na téma podnikání, freelancingu a důchodů podívat blíže.

Pokračovat ve čtení

Další zajímavosti ze světa financí