Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

25. 07. 2023 | Rychlá půjčka

Digitální investování: Víte, jak využít technologie ke zvýšení výnosů?

Zpět na blog

Potřebujete své naspořené peníze vložit do něčeho smysluplného dříve, než vám je sní inflace? Nabízí se digitální investování – trend posledních let, který se do popředí dostal díky zvýšenému zájmu o kryptoměny, ale také díky době koronavirové. Ta totiž prakticky všechno přesunula markantním tempem právě do onlinu.

Digitální investování: Víte, jak využít technologie ke zvýšení výnosů?

Investování ve 21. století

Nežijeme v době, kdy investování znamenalo přijít fyzicky na pobočku investorské společnosti, položit peníze na stůl a říct, do čeho je chceme vložit. Dnešní moderní svět nabízí daleko více možností, které stojí za zvážení a které nám přinesou prakticky stejný efekt. Když se podíváme na investování v aktuálním století, definuje ho (právě díky online formě) několik vlastností, mezi které patří:

  • snadná registrace k brokerovi,
  • nízké poplatky spojené s investováním (prakticky do čehokoliv),
  • dostupnost,
  • jednoduché a uživatelsky přívětivé ovládání,
  • možnost zhodnotit i poměrně malý kapitál.

Platformy, na nichž se v současné době investuje, jsou zpravidla formou mobilních aplikací. Jsou nejen tak běžné, ale také je snadno stáhnete do jakéhokoli mobilního telefonu s jakýmkoli operačním systémem. A jejich následovné používání se od používání tradičních mobilních aplikací opravdu nijak neliší.

Právě dostupnost a uživatelská přívětivost jsou faktory, které stojí za rekordním přírůstkem drobných investorů, kteří chtějí alespoň své nízké úspory vložit do něčeho, co má smysl a kde dojde k růstu jejich naspořených peněz. Samozřejmě velmi záleží na tom, do čeho konkrétně investujete. Nemovitosti vyžadují (už jen z logiky věci) samozřejmě větší kapitál než investování například do akcií nebo podílových fondů.

Trend, který se u nás rozšiřuje

Kryptoměny, ale také pandemický lockdown – najdeme zde mnoho faktorů, které ovlivňují aktuální trend a to, jak se u nás markantním tempem právě online investování rozšiřuje. I když Češi jako národ stále patří k těm, kteří se do investování tolik nehrnou, v posledních letech se statistiky lehce upravují a my se v pomyslné křivce dostáváme mezi investorsky aktivnější země.

To ostatně potvrzuje i Česká národní banka, která v uplynulých letech eviduje poměrné nabobtnání účtů lidí právě díky investování. Nelze se proto divit tomu, že technologie ke zvýšení výnosů vyplývajících z investovaných peněz se podstatně rozšiřují.

Jak využít technologie ke zvýšení výnosů

Online investování kromě všeho nabízí také možnost využít různé technologie k tomu, abychom navýšili své výnosy z investic. Sice záleží na tom, do čeho konkrétně investujete, ale obecně můžete přizvat na pomoc mobilní aplikace, které se od typických brokerských trochu liší.

Některé investiční platformy sestavené do přehledných aplikací jsou založené na společenském obchodování. To vám nahrává do karet. Můžete totiž nahlédnout do investičních portfolií jiných investorů a „okopírovat“ od nich jejich investiční strategie. Jestli fungují, se dozvíte v jejich účtech a ostatně se promítají právě ve zmiňovaných portfoliích, které buďto jsou v zelených číslech, nebo v těch červených.

Jiné platformy, které jsou dnes zpracované právě formou mobilních aplikací, jsou třeba plně automatizované, takže za vás prakticky rozhodují nebo reagují na změny na burze. Rozhodují se na základě nastavených strategií a žijí si svým vlastním životem.

Pak také existují online investiční tržiště, což je další technologie, s jejíž pomocí můžete zvýšit výnosy z investic. Taková místa nabízí zvýhodnění od čtyř procent a výše, což je velmi krásný výsledek. Na takových tržištích se dá investovat do půjček, respektive se stáváte věřitelem a můžete ostatním půjčit na nový automobil, dům, ale také sponzorovat jejich podnikatelský plán s příslibem vysokého ročního úroku.

Samozřejmě ani technologie nezaručí stoprocentní úspěšnost, a tak vysoký nárůst, jak mnohé platformy na začátku slibují, nemusí vždy vyjít. Rozhodně ale stojí za vyzkoušení.

Technologie, které se podílejí na zvýšení výnosů z investovaných peněz, už nyní znáte. Poznejte však několik rad, díky kterým vás v budoucnu nebude muset zachraňovat rychlá půjčka. I když mluvíme o online investování, přesto je to stále investování, ke kterému přistupujte bez růžových brýlí na nose.

Dbejte na několik klíčových rad, jež minimalizují riziko ztráty dlouho naspořených peněz.

Vězte, do čeho investovat, a nasbírejte patřičné informace

Investování pro začátečníky – toto téma se skloňuje v mnoha knihách se stejným názvem. Ve výsledku však veškeré rady, které se dávají začátečníkům, musí mít na mysli prakticky neustále i ti, kteří jsou v investování zběhlí a pohybují se zde dlouhá léta. Všechno vždycky začíná (ať už přemýšlíte o první investici nebo chcete jen rozšířit své portfolio o nový investiční instrument) u uvědomění, analýzy a zjišťování patřičných informací. Bez toho to totiž nepůjde.

Každý investiční instrument má svá pro a proti. U všech ale platí, že do nich neinvestujeme všechno, co nám dřímá na účtu. Je klíčové udělat takzvanou inventuru svých vlastních finančních prostředků a střízlivě si říct, kolik reálně můžu investovat a kolik si raději nechat na bankovním účtu pro případ nouze.

Investiční instrumenty sice nabízejí možnost prakticky okamžitého výběru peněz, ale nespoléhejte na to. Kromě toho si také zjistěte, jaká platí pravidla pro investování do vybraného instrumentu, kolik času je dobré on-line investování věnovat a co je nutné si především zjistit.

Přečtěte si něco dalšího