Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

09. 11. 2022 | Nebankovní půjčka

Nevyšli jsme s penězi. Pomůže nám nebankovní půjčka, nebo hotovostní úvěr?

Zpět na blog

Stalo se vám někdy, že se vám rozbila lednička a vy zrovna neměli finance na koupi nové? Do podobné situace se můžete dostat raz dva. Řešení je přitom jednoduché. Nebankovní půjčka je zde právě pro tyto případy.

Nevyšli jsme s penězi. Pomůže nám nebankovní půjčka, nebo hotovostní úvěr?

Proč nebankovní půjčka?

Možná si říkáte, proč je nebankovní půjčka tak zajímavá, když úvěry poskytují i banky. Především jde o dvě odlišné skupiny společností, které poskytují úvěry. A jsou mezi nimi veliké rozdíly.

Bankovní půjčku si každý dokážeme představit. Jsou to ty klasické úvěry, kvůli kterým musíte chodit na pobočku, a jejichž vyřízení trvá i několik týdnů. A tady jsou již první rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami. 

Ty nebankovní jsou modernější oproti těm klasickým v tom smyslu, že nemusíte chodit na pobočku a zdlouhavě vyřizovat všechny papíry a dokumenty. Stačí zapnout počítač, vyplnit formulář na stránkách dané společnosti a půjčku máte zařízenou za pár minut. Peníze tak můžete dostat i v ten samý den.

Rozdíl je především v rychlosti

Jak teď již víte, nebankovní půjčky jsou sjednané mnohem rychleji než ty bankovní. Do bank se totiž chodí pro úvěry ve výši i několik milionů korun a je tedy samozřejmé, že celý proces vyřízení bude trvat déle.

Naopak u nebankovních společností o tak vysoké úvěry zažádat nelze. Většinou se jedná o tisíce až desetitisíce korun. Na druhou stranu jde o tzv. rychlé půjčky, které jsou sjednané během chvilky. 

S čím nám mohou pomoci?

Bankovní půjčky, jak je již zřejmé, se hodí především na větší projekty a plány. Může se jednat o stavbu domu, rekonstrukci, zařízení domácnosti, koupě nového auta atd. Většinou jde tedy o vyšší sumu a dlouhodobější záležitost.

Nebankovní půjčky jsou oproti tomu koncipované tak, aby dokázaly pomoci lidem v nouzi. Tedy aby se k nim peníze dostaly co nejdříve a s co nejméně starostmi. Proto tyto úvěry nejvíce vyhledávají lidé, kteří potřebují peníze okamžitě, většinou na zaplacení nečekaných výdajů.

Mohou mě odmítnout?

Ano, bohužel i tento scénář se může odehrát. Pokud budete žádat o úvěr, počítejte s tím, že si vás bude poskytovatel prověřovat. Bude ho zajímat vaše platební minulost, současnost, a dokonce i osobní údaje.

V tomto bodě nastává další veliký rozdíl mezi bankami a nebankovními společnostmi. Každý totiž má své podmínky lehce upravené, a tedy u každého poskytovatele po vás budou požadovat trochu jiné informace. Obecně ale platí, že získání bankovní půjčky je složitější a náročnější než získání té nebankovní.

 

Přečtěte si něco dalšího

{}
Chat - Jsme online
Chatujte s námi Zavolejte mi
Pro spuštění chatu zadejte své kontaktní údaje.