Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

 • Rychle
 • Bezpečně
 • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

31. 07. 2023 | Půjčka online

Svatba za hubičku? Přinášíme vám 4+ tipy, kde ušetřit

Zpět na blog

Máte svatbu na obzoru, ale nechcete utrácet majlant? Nezoufejte! Existuje hned několik možností, jak udělat nádhernou a nevydat se při tom ze všech peněz.

Svatba za hubičku? Přinášíme vám 4+ tipy, kde ušetřit

Svatba je splněný sen mnoha dívek

Snad každá dívka přemýšlí už od dětství o své svatbě. Sní o svém dokonalém dni, jedinečných šatech, ve kterých půjde uličkou ke svému princi. Bohužel ne každý pár při plánování svatby může svůj svatební sen splnit do všech detailů.

Finance jsou nedílnou součástí svatebních příprav a do velké míry ovlivňují, jak bude den D vypadat. Ať už tedy máte na svatbu našetřených dostatek financí, nebo bude pro vás ta pravá půjčka online, podívejte se s námi na tipy, kde můžete ušetřit.

 1. Obřad a hostina

  Prostředí, ve kterém se svatební den odehraje, se odrazí do celkové atmosféry celé slavnosti. Jinak se budou hosté cítit v přírodě, jinak v přepychovém hotelu uprostřed města.

  Za svatbu v kostele nejsou stanovené vysoké částky. Jiné ceny budou samozřejmě za známé katedrály, ale většinou se vždy platí menší částka do zvonečku. Je ovšem třeba splnit další povinnosti, které s sebou církevní sňatek přináší. V ;případě civilního obřadu máte většinou možností o mnoho víc.

  Matriky ze zákona nabízejí jeden den v týdnu, kdy oddávají zdarma. Jiné ceny pak také budou mít za svatby v pracovní dny. Proč si tedy neprotáhnout svatební oslavy na celý následující víkend?

  Pokud máte k dispozici prostor vlastní zahrady, dokážete vytvořit atmosféru jedinečné zahradní slavnosti. Nikomu nebude vadit, pokud se oslava protáhne, a ještě dokážete ušetřit nemalé peníze za další režijní poplatky. Při výběru restaurace hledejte ta místa, kde vám dovolí vlastní alkohol. Výhodnější ceny pak také nabízí na menších městech a vesnicích katolické domy nebo sokolovny.

  Přemýšlíte nad někým, kdo by vám udělal catering? Budete využívat možností místa, na kterém budete mít oslavu? Poptejte se, jestli jim můžete dodat vlastní zeleninu ze zahrádky či jiné vlastní suroviny, které vám můžou konečnou částku zmenšit.

  Základním cílem je, aby hosté na vaší svatbě pocítili, že jim chcete dopřát. Stejně tak je tomu při výběru nápojů. V letních dnech bohatě stačí voda s mátou a citrónem, která dokonale osvěží a vyváží všechny pochutiny.

 2. Svatba mimo sezónu

  Nebojte se vybrat si datum vašeho dne mimo svatební sezónu. Nejen, že dokážete opravdu ušetřit, ale můžete získat přenádherné fotky v jarní či podzimní přírodě. Většinou i místa, která jsou na svatební sezónu plná na roky dopředu, nabízejí výhodnější mimosezónní ceny.

  Pročítáte váš seznam hostů a váháte koho pozvat ke svatebnímu stolu a koho až na odpolední oslavu? Dilema za vás vyřeší posunutí obřadu do odpoledních hodin. Hosté přijdou už po obědě, a vy jim pak nabídnete večerní raut. Většinou je tato varianta klidnější. Nabízí více prostoru na přípravy nejen svatebního místa, ale také všech zúčastněných. Díky tomuto tipu si také ušetříte kruhy pod očima kvůli brzkému budíčku.

 3. Dobře delegujte

  Nedílnou součástí každé svatby je svědek, bez kterého se váš den neobejde. Při jeho výběru mějte na paměti, že právě on by měl znát všechna vaše přání a měl by dokázat celý den skvěle řídit. Některé částky se totiž platí přímo ve svatební den a svědek má na starosti i vaše svatební finance a hospodaření.

  Pokud máte kolem sebe podporující rodinu a další komunitu přátel, máte vyhráno – jsou to právě oni, kdo vám může pomoci nejvíc ušetřit. Zároveň se budou cítit větší součástí vašeho života. Můžete jim ušetřit čas při vymýšlení svatebního daru. Dáte jim dopředu nějaký úkol, který mají splnit a tím vám udělat největší radost.

  Nebojte se využít jejich schopností a talentů. Počítá se totiž každá ruka. Díky většímu počtu pomocníků můžete mít skvostnou výzdobu i za pár korun. Jiní vám můžou zpříjemnit vaše chvíle hudbou nebo pomocí s drobnou obsluhou.

 4. Detaily, které dělají hodně

  Je dobrým zvykem poslat rodině, blízkým i kamarádům svatební pozvánku, při které jim dáte najevo, že je chcete mít kolem sebe. V dnešní době ale už není nutné všechny pozvánky posílat fyzicky. Můžete ušetřit, pokud své oznámení uděláte originální formou prostřednictvím MMS, e-mailu či nějakého videa.

  Pokud patříte mezi kreativní duše nebo máte kolem sebe někoho, komu byste mohli svěřit celkovou výzdobu, dokážete ušetřit nemalé peníze. Nemáte ve svém okolí pár, který plánuje svatbu v podobném termínu? Propojte se a využijte některé prvky společné. Existuje také spousta bazarů, na kterých se novomanželky zbavují své výzdoby.

  Proč nevybrat prstýnky, které nejsou tradičními snubními kroužky? Můžete se inspirovat moderními designy a různými materiály. Pokud váš partner není zvyklý nosit prsten, existuje spousta kreativních alternativ, jak si navzájem ukázat vaši společnou cestu. Cenu za prstýnky můžete také snížit jejich objednávkou přes online služby, případně koupením prstýnků, které nejsou cíleně určeny jako snubní.

  Každá nevěsta sní o svých dokonalých šatech. Není už ale nikde řečeno, že nemůžou být koupené z druhé ruky, případně přešité z jiných šatů. Můžete se také vydat na nákupy do Polska, kde minimálně oblek pro ženicha vychází o mnoho levněji než v našich obchodech.

Na čem ale určitě nešetřit?

Je dobré si ještě před svatbou s partnerem projít, jaké je vaše očekávání od svatebního dne, bez kterých náležitostí si ho neumíte představit, nebo které věci pro vás tolik důležité nejsou. Některé vzpomínky totiž vyblednou a s odstupem času pak zůstane jen to nejdůležitější. Proto je dobré vložit důvěru ve správného fotografa, případně kameramana. Tyto fyzické vzpomínky budou spolu s prstýnky hlavní připomínkou vašeho dne.

Na závěr bychom vás chtěli povzbudit, že i když není peněz nikdy dost na všechny vaše sny, je možné uspořádat krásnou svatbu i s minimálním rozpočtem. Hlavní je totiž vaše láska a den, který se rozhodnete prožít s vašimi nejbližšími.

Přečtěte si něco dalšího