Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 150 000 Kč a bez poplatků.

25. 11. 2022 | Půjčka online

Záleží na bonitě, když žádám o půjčku online?

Zpět na blog

Internetová půjčka je velmi populárním produktem zejména pro svou dostupnost. Nemusíte se zdržovat docházením na pobočku a sjednáte ji pohodlně z domova. Jak moc ale poskytovatelům úvěrů online záleží na bonitě žadatele?

Záleží na bonitě, když žádám o půjčku online?

Povinnost prověřit klienta udává zákon

Každá poctivá společnost klientovu bonitu neboli úvěruschopnost prověřuje. Tato nutnost je totiž stanovena zákonem. Pokud tedy společnost nechce mít problémy a chce nadále provozovat svou činnost, prověření nesmí vynechat. 

Chrání tím jak žadatele před pádem do dluhové pasti, tak samu sebe. V jejím zájmu je, aby zákazník v pořádku svůj dluh splatil. Pokud by klient hned ze začátku měl problémy se splácením, velké kontrole by totiž neušel ani poskytovatel, který mu v takové situaci úvěr schválil.

Každá společnost má odlišné zásady

Půjčka online je rozšířená napříč finančním trhem. Tudíž ji nabízí jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Tyto dva typy společností se však v mnohém liší. Jednou z odlišností je ověření klienta. 

Obecně lze říct, že bankovní společnost je na zákazníkovu bonitu přísnější než nebankovní. Prověřit ji sice musí i nebankovní společnost, nicméně ta nad některými nedostatky ráda přivře oči. Zákon totiž neudává, jak moc je třeba žadatele prověřit a kdy půjčku zamítnout.

Co tvoří bonitu?

Na bonitě žadatele se podepisuje výše jeho příjmů a výdajů, věk, rodinný stav, počet členů v domácnosti či pracovní poměr. Zejména se ale poskytovatel bude zajímat o údaje, které vyčte z registrů dlužníků. Tam najde všechny naše finanční prohřešky z minulosti, především problémy s úhradou našich závazků. Bonitu vám však zlepší pozitivní historie z registrů, tedy informace o tom, že jste vše spláceli řádně a včas.

Můžeme si bonitu navýšit?

Jestliže je pro vás půjčka nezbytná, ale poskytovatel vám ji neschválil kvůli nedostatečné úvěruschopnosti, nezoufejte. Existuje několik zásad, jak bonitu zvýšit. Nejprve zjistěte, jestli již nemůžete některé negativní zápisy v rejstříku vymazat. 
Dále pracujte na zvýšení svých příjmů a snížení výdajů. Zkuste se poohlédnout po lépe hodnocené pracovní pozici a utrácet pouze za to, co je nezbytně nutné. Nezapomínejte se také poučit z chyb, které vaši nízkou bonitu zapříčinily.

 

Přečtěte si něco dalšího

{}
Chat - Jsme online
Chatujte s námi Zavolejte mi
Pro spuštění chatu zadejte své kontaktní údaje.