Online půjčky jsou často kontroverzním tématem. Ne všichni totiž věří internetovým úvěrům. V dřívější době neměly tyto typy půjček nejlepší pověst, ale s postupem času se z trhu vymýtili podvodníci a dnes se již online půjček obávat nemusíte. Pojďme si zodpovědět nejčastější dotazy.
Je online půjčka bezpečná?
Ve většině případů ano. Online půjčky nabízejí především nebankovní společnosti, které jsou kontrolovány stejně jako banky Českou národní bankou. Z internetového trhu tak zmizela naprostá většina podvodníků, kteří nabízeli falešné nebo předražené úvěry.
Před uzavřením samotné půjčky si ale raději zkontrolujte, zda vámi vybraný poskytovatel vlastní licenci od České národní banky. V případě, že byste ji nenalezli na internetových stránkách společnosti, podívejte se na web ČNB. Zde je veřejně dostupný seznam všech společností, kterým Česká národní banka licenci udělila.
Jak dlouho trvá vyřízení internetové půjčky?
Vyplnění žádosti a samotné vyřízení půjčky vám zabere jen pár minut. Stejně tak rychlý je obvykle i schvalovací proces. Online půjčka se řadí mezi nejrychlejší na trhu. Navíc si vše zařídíte z pohodlí vašeho domova a vyhnete se tak jakékoliv osobní schůzce a nepříjemnému papírování.
Jediné, co pro získání půjčky musíte udělat, je vyplnit internetový formulář. Jednoduchá a rychlá, přesně tak se dá definovat půjčka online.
Co když nebudu vědět, jak si poradit se žádostí?
Každá společnost má své zákaznické centrum, na které se můžete v případě potíží obrátit. Obvykle si můžete vybrat, zda budete s pracovníkem komunikovat prostřednictvím chatu nebo přímo zavoláte na uvedené telefonní číslo zákaznické linky. Hovor vám zvedne školený odborník, který vám zodpoví jakoukoliv otázku ohledně finančního produktu nebo samotné žádosti.
Jaké doklady budu při žádosti potřebovat?
Zde se mohou podmínky lišit v závislosti na poskytovateli a typu finančního produktu. Někdy vám bude stačit pouze jeden doklad, kterým je nejčastěji občanský průkaz nebo pas. U půjček na vyšší částku po vás mohou firmy požadovat i více dokladů na ověření vaší identity.
Některé společnosti vyžadují také výpis z účtu jako potvrzení o jeho vlastnictví či jako doklad o pravidelných příchozích platbách.