Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

14. 06. 2023 | Půjčka ihned

Jaké online peněženky existují a jak fungují?

Zpět na blog

Doba nás neustále posouvá převážně k bezhotovostním platbám. S tím pochopitelně úzce souvisí vzestup a obliba internetových neboli online peněženek. Díky nim můžeme platit za služby a zboží na internetu. Výhodou je například to, že v případě reklamace nebo vrácení zboží budeme mít peníze zpět mnohem rychleji než prostřednictvím klasického převodu.

Jaké online peněženky existují a jak fungují?

Největší výhody online peněženek

Vše je rychlé, snadné a pohodlné. Prostřednictvím online peněženek můžeme nejen nakupovat, ale rovněž posílat peníze přátelům či rodině nebo je využívat jako klasické platební karty.

Online neboli elektronické peněženky jsou možností, jak jednoduše ukládat své peníze, autorizovat platby jedním kliknutím nebo provádět nejrůznější online transakce. Jou pochopitelně propojené s debetními, kreditními i slevovými kartami a uživateli poskytují bezproblémové, rychlé a bezpečné platby. Navíc se neustále vyvíjejí, tudíž nabízejí i stále rostoucí počet zajímavých funkcí. A jaké jsou tedy největší benefity online peněženek?

  • Snadné a rychlé online nákupy

V online peněžence můžete mít všechny karty, které používáte. Takže je nemusíte nosit fyzicky u sebe. Tím, že je máte v jediné aplikaci, je jejich použití snadné a rychlé. Už se vám nestane, že byste nějakou kartu nemohli ve fyzické peněžence najít. Navíc nákupy jsou díky online peněžence rychlejší a bezproblémové, jelikož platba zabere jen pár sekund.

  • Vše na jednom místě

Digitální peněženka není jen na platební, případně i slevové karty. Zároveň vám umožní ukládat i další dokumenty, jako jsou občanské a řidičské průkazy, certifikáty, účtenky, doklady a další. Navíc s ní můžete i investovat. Možností je zkrátka mnoho.

  • Bezpečnost je základ

Ztráta klasické plastové platební karty není ničím výjimečným. A rovněž přes všechna varování si mnoho lidí stále poznamenává PIN kód, který nosí spolu s kartou, ať už přímo na kartě nebo na lístečku, který si vloží někam poblíž ke kartě. Pro zloděje je to pochopitelně přímá pozvánka, aby si váš účet zblízka prohlédli.

Online peněženka pomáhá předcházet případným podvodům. Je zašifrovaná a navíc i chráněná heslem. To znamená, že jsou vaše peníze v mnohem větším bezpečí. A to i v případě, že se váš telefon dostane do nesprávných rukou.

  • Zjednodušení a ušetření peněz

Online peněženka eliminuje veškeré bankovní poplatky, které si některé banky účtují. Díky aplikaci elektronické peněženky máte jasno v tom, zda vůbec, případně za co platíte. Některé online peněženky je možné propojit i s vaším internetovým bankovnictvím. Tak velmi rychle zjistíte, zda půjčka ihned, o kterou jste žádali, je již na účtu. Rychle, snadno a přímo z vašeho mobilního telefonu.

Populární online peněženky

Mezi oblíbené a dá se i říci nejpoužívanější digitální peněženky, patří Apple pay peněženka Google (Google pay). Populární je také PayPal, dále britský Revolut, Cash App. Také například Skip Pay, Twisto, Wise, Monese či Skrill. Je na vás, po které sáhnete. Každá z peněženek má určité výhody oproti jiným.

Jednu nevýhodu však mají všechny online peněženky společnou. Fakt, že je jejich použití jednoduché, snadné a rychlé, může podporovat utrácení a závislost na nakupování. Na to je třeba dávat velký pozor. Zvlášť, pokud k takovému chování máte sklony. Online peněženky proto rozhodně využívejte jen jako zajímavý nástroj, který vám usnadní život.

Nejznámější platební systém PayPal

PayPal byl založen v roce 1998 a jde o nejstarší a nejznámější internetový platební systém na světě. Umožňuje posílat i přijímat online platby v mnoha světových měnách. Můžete mít i debetní kartu přímo propojenou s PayPal účtem, tudíž můžete vybírat i hotovost. Díky své dlouhé historii je PayPal stabilní online peněženkou.

Revolut je oblíbená internetová peněženka

Ač se služba Revolut zdá spíše jako alternativa ke klasické platební kartě a osobnímu účtu, je možné považovat ji i za určitou formu online peněženky.

Obrovskou výhodou je, že s ní můžete výhodně směňovat širokou škálu měn. A to za nejvýhodnější směnné kurzy. Skvěle se tedy hodí například na dovolenou, kde můžete z bankomatu vybírat peníze přímo v dané měně a s výrazně lepším kurzem, než by vám nabídla banka nebo směnárna.

Revolut kartou můžete ale i platit nákupy v obchodech nebo na internetu. Výhodou je i to, že kartu můžete zablokovat či odblokovat kolikrát chcete. To je další způsob zabezpečení, nemusíte se tak obávat, že by vás někdo okradl.

Přečtěte si něco dalšího