Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

29. 07. 2022 | Půjčka online

Jak rychle si vyřídíte půjčku online?

Zpět na blog

S půjčkou online se na peněžním trhu setkáváme častěji než před několika lety. Není se čemu divit. Doba jde dopředu a síla internetu neovladatelně proniká do našich životů. Pozadu nezůstává ani finanční sféra. Více a více bankovních i nebankovních subjektů nabízí úvěr, který lze sjednat přes internet.

Jak rychle si vyřídíte půjčku online?

Půjčka online je vhodná pro lidi, kteří potřebují nižší částku a zároveň preferují vyřízení z pohodlí domova. Zájem si ale ještě více zasluhuje rychlým vyřízením. Poskytovatelé často slibují, že peníze budete mít na účtu v řádu minut, maximálně hodin, což je pro mnoho lidí opravdu velkým lákadlem. Skutečně ale obdržíme peníze tak rychle? Jak dlouho trvá sjednání půjčky online?

Jak přesně vyřizování půjčky online probíhá?

Celou půjčku si zákazník vyřizuje sám. Proces začíná vyplněním online žádosti. Musíte doložit všechny potřebné dokumenty, které po vás poskytovatel žádá, například občanský průkaz či potvrzení o příjmu. Posléze dojde k samotné analýze vaší žádosti, kdy poskytovatel hodnotí vaši bonitu neboli schopnost splácet. Posouzení netrvá příliš dlouho a vy se tak obratem dozvíte, zda vám finanční instituce peníze poskytne, či nikoli.

Nová doba si žádá nové věci – elektronický podpis

Pokud poskytovatel půjčku schválí, přecházíte k podpisu smlouvy. Funguje tak, že vám od finančního subjektu přijde na účet malá částka (nejčastěji ve výši 1 Kč) s jedinečným variabilním symbolem. Tento kód následně zadáte do SMS či speciálně vytvořeného klientského portálu. Tím vzniká elektronický podpis a vy jste uzavřeli smlouvu o půjčce. V řádu minut potom obdržíte žádanou částku.

Je v pohotovém sjednávání nějaký háček?

Jak vidíme, vyřízení nevypadá nijak složitě, a tak lidi ani nenapadne, že by se k penězům nedostali tak bezprostředně, jak očekávají. Nicméně rychlost sjednání záleží na mnoha faktorech a pouze při jejich správné souhře může klient peníze získat tak, jak poskytovatel slibuje. Může se objevit zádrhel při ověřování klienta. K prodloužení by také mohlo vést sjednávání o víkendu či ve státní svátek. 
Když se vyskytnou potíže, může nastat situace, kdy se osobnímu setkání nevyhnete. Pozitivní zprávou však je, že na rychlejším sjednávání se může podílet i samotný žadatel, například důkladnou předpřípravou potřebných dokladů.

Připravte si potřebné dokumenty

Pokud si přejete, aby váš úvěr byl pohotový, podrobně si nastudujte, jaké konkrétní dokumenty po vás společnost bude vyžadovat. Všechny doklady si připravte, abyste je měli po ruce a při samotné žádosti se tak nemuseli zabývat jejich sháněním.

Přečtěte si něco dalšího