Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

19. 08. 2022 | Půjčka ihned

Jak zjistím, zda si mohu dovolit půjčku ihned?

Zpět na blog

Jak zjistím, zda si mohu dovolit půjčku ihned? Otázka, zda si mohu dovolit půjčit peníze, trápí téměř každého, kdo uvažuje nad žádostí o úvěr. Obzvlášť pokud se nacházíte ve složitější životní situaci, ze které není jiné cesty ven.

 

Jak zjistím, zda si mohu dovolit půjčku ihned?

Jak funguje půjčka ihned

Půjčka ihned je vlajkovou lodí všech nebankovních půjček, je to symbol moderních úvěrů z 21. století. To, čím je tak speciální, spočívá v tom, že si ji můžete sjednat i online kdykoliv a kdekoliv se vám zachce. Jediné, co potřebujete je mobilní telefon nebo počítač, připojení k internetu, číslo bankovního účtu a občanský průkaz. 

Celý proces je také velmi jednoduchý. Stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář žádosti, odeslat, a půjčku máte sjednanou. Dokonce tyto půjčky jsou tak rychlé, že můžete mít požadované peníze na účtu během několika minut.

Mám na to?

Právě v tuto chvíli přichází na řadu otázka, zda je dobré si půjčku ihned sjednávat a zda ji dokážete zaplatit. To musíte nejdříve posoudit sami. Zvažte, na co chcete půjčené finance použít a zda je to doopravdy tak nezbytné, jak se zdá. Pokud dojdete k závěru, že to není tak nutné, tak můžete s půjčkou počkat, na chvíli se uskromnit nebo si našetřit. Samozřejmě se ale může stát, že se vám rozbije auto nebo pračka. V takové situaci není možné na nic čekat.

V takovém případě je nejlepší nejdříve si prohlédnout nabídky jednotlivých firem a porovnat je mezi sebou. S tím vám pomohou online bezplatné srovnávače, do kterých pouze zadáte údaje (kolik potřebujete půjčit, dobu splácení, výši splátek…), a ony vám vyhledají nejlepší nabídky. Pokud byste si nebyli jistí, zda je daná půjčka pro vás vhodná, tak můžete kontaktovat bezplatnou telefonní linku jakéhokoliv většího poskytovatele.

Spočítejte si to

Je také dobré využít úvěrové kalkulačky, které vám vypočítají výši splátek daných úvěrů. Díky nim uvidíte, zda se daná půjčka vejde do vašeho rozpočtu či nikoliv. Pokud byste stále neměli jistotu, zda dokážete úvěr splácet, tak je vždy lepší kontaktovat odborníka. Probrat to s ním můžete buď po telefonu, nebo osobně na pobočce.

Další faktor, který by mohl ohrozit schválení vaší půjčky, je vaše bonita. Jelikož pro poskytovatele je riziko půjčovat peníze nedůvěryhodným klientům, tak u každého z nich prověřují schopnost splácet daný úvěr. Poskytovatel zkoumá registry dlužníků, ve kterých vidí všechny vaše minulé prohřešky. Třeba i jeden z nich vám může zabránit v získání půjčky. Nemusíte ale ihned zoufat. Každá firma má jiné požadavky, a tak se může stát, že jiný poskytovatel vám peníze poskytne.

Půjčka ihned vám dokáže velmi pomoci v nenadálých životních situacích. Ale i zde musíte být opatrní, abyste se zbytečně nezadlužili.

 

Přečtěte si něco dalšího