Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

07. 07. 2022 | Nebankovní půjčka

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Zpět na blog

V případě potřeby lze v dnešní době získat peníze hned několika způsoby. Pro některé lidi je výhodné si peněžní obnos vypůjčit od známých nebo rodiny, protože v takových případech většinou nemusíte platit úroky, případně se snadněji domlouvají podmínky při nemožnosti splácení dle dohodnutého plánu. Pro jiné toto řešení představuje možnost narušení rodinných nebo přátelských vztahů, a tak raději požádají oficiálního poskytovatele.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Jak se liší poskytovatelé

Bankovní a nebankovní půjčka se liší především subjektem poskytovatele. Bankovní půjčku vám poskytne pouze bankovní instituce, která má bankovní licenci od České národní banky. Nebankovní půjčku vám může poskytnout jakákoliv jiná instituce než ta bankovní, ale i ta musí mít licenci k poskytování úvěrů od ČNB.

Rychlost i částky mohou být různé

Dalším z velmi důležitých odlišností je rychlost vyřízení půjčky a také celková částka, kterou společnost klientovi schválí. U bankovních společností platí, že jejich vyřízení trvá poměrně dlouho (i měsíce). Je to z toho důvodu, že banky pečlivě ověřují bonitu každého klienta, tedy jeho důvěryhodnost a schopnost splácet úvěr, a také se dívají do záznamů v registrech dlužníků. 

Na druhou stranu si u banky vypůjčíte mnohem vyšší finanční částku. U bank také většinou platí, že chtějí vědět, na co dané prostředky použijete.

Nebankovní společnosti jsou téměř pravým opakem svých bankovních protějšků. Vyřídit si zde půjčku je možné do 15 min, a to i online z pohodlí domova. S takovou rychlostí můžete mít požadované peníze na účtu v ten samý den. Navíc nechtějí vědět, na co dané peníze potřebujete. 

Jedinou nevýhodou nebankovních půjček jsou menší částky poskytovaných prostředků. To souvisí i s tím, že se nezaměřují na bonitu klienta a úvěr poskytnou téměř komukoliv. Samozřejmě i u nebankovních společností platí, že nechtějí poskytovat půjčky nedůvěryhodným klientům, ale tolerance je u nich vyšší.

 

Přečtěte si něco dalšího