Rychlá půjčka.

Peníze do 15 minut od schválení klientům vybraných bank v pracovní dobu.

  • Rychle
  • Bezpečně
  • Jednoduše
Online půjčka až 250 000 Kč a bez poplatků.

07. 10. 2022 | Nebankovní půjčka

Záleží u nebankovní půjčky na klientských registrech?

Zpět na blog

Zažádat o půjčku může v dnešní době opravdu téměř každý, vyplnit žádost vám navíc zabere pouze pár minut. Problém ale nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že vám poskytovatel úvěr neschválil. Povíme si, co mohlo zamítnutí způsobit a jak tento problém vyřešit.

Záleží u nebankovní půjčky na klientských registrech?

Z jakého důvodu poskytovatel půjčku zamítl? 

Odpověď na tuto otázku je až překvapivě jednoduchá – bonita. Bonita je výraz, který se ve finančním světě objevuje velmi často a vy jako klient jej nespočetněkrát uslyšíte. Přibližme si význam tohoto slova. Bonita představuje důvěryhodnost klienta, tedy především to, zda dokáže úvěr splácet. 

Jak se bonita vyhodnocuje? 

To, zda jste dostatečně bonitní, vyhodnotí poskytovatel individuálně dle svých vlastních kritérií. Každá společnost klade různým kritériím jinou váhu, a proto se může stát, že u některého poskytovatele půjček nepochodíte a jiný vám úvěr poskytne. 
Vaši bonitu nejčastěji určují zápisy v registrech dlužníků, výše pravidelných příjmů a věk. Je všeobecně známo, že nebankovní společnosti nekladou na zápisy v registrech tak velký důraz. 

Co jsou to registry dlužníků?

Registr dlužníků uchovává informace o vašich předešlých i stávajících úvěrech. Naleznete zde záznamy o tom, kolik musíte doplatit, nebo jak řádně jste své splátky platili. Zápisy v registrech dělíme na pozitivní a negativní. V případě, že jste svou předchozí půjčku splatili včas a bez jakýchkoliv problémů, přibude vám pozitivní zápis. V opačném případě bude zápis negativní. 

Jaké máme registry?

Na internetu naleznete několik registrů dlužníků, ovšem mezi ty oficiální patří Solus, NRKI a BRKI. Při vyhodnocování vaší bonity poskytovatelé čerpají právě z nich. Pokud chcete zjistit, zda máte nějaké zápisy, stačí elektronicky zažádat o výpis. Zaplatíte za něj zhruba sto korun. 

Co dělat, když mi banka půjčku neposkytla? 

Řešení jsme již nastínili v předchozích odstavcích. Obraťte se na nebankovní společnost. Nebankovní půjčka vám udělá stejnou službu a získat ji mohou i ti, kteří na úvěr u klasické banky z důvodu negativních zápisů v registru nedosáhnou. 

 

Přečtěte si něco dalšího